علیشیری اعلام کرد : بازپرداخت کلیه تعهدات ایران به بانک جهانی

علیشیری اعلام کرد : بازپرداخت کلیه تعهدات ایران به بانک جهانی
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی طی مصاحبه با خبرنگار ما اعلام کرد: بازپرداخت کلیه تعهدات سر رسید شده دولت جمهوری اسلامی ایران به بانک جهانی انجام شده است و با این اقدام، بانک جهانی ایران را از وضعیت "عدم اجرای تعهدات" خارج و به حالت عادی بازگردانده است .


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،  علیشیری در ادامه افزود : به دلیل قصور بانک جهانی در معرفی بانک واسط برای ایفای تعهدات باز پرداخت اقساط وامهای سر رسید شده و استنکاف بانک واسط معرفی شده برای انجام پرداختهای ایران به بانک جهانی، بازپرداخت اقساط در سررسید مقرر با تأخیر انجام شده بود.


جانشین نماینده ایران در بانک جهانی در ادامه افزود : پس از اعتراض رسمی ایران به بانک جهانی و با هماهنگی‌های بعمل آمده با بانک جهانی، آن بانک اجازه نقل و انتقال تعهدات سر رسید شده را از مراجع ذیربط اخذ کرد و این امر موجب شد تا کلیه تعهدات سر رسید شده ایران در مواعید مقرر و با همکاری مجدد بانک واسط بازپرداخت شود.


معاون وزیر اموراقتصاد و دارایی  در ادامه افزود:  سایر تعهدات دولت جمهوری اسلامی ایران به بانک جهانی ناشی از اخذ اعتبارات گذشته برای طرحهای توسعه‌ای و زیربنایی کشور در حوزه‌های سدسازی و آب  و فاضلاب  کشور بالغ بر 616 میلیون دلار خواهد بود که بازپرداخت آنها طی روال طبیعی و در سر رسید اقساط هر یک از وامهای مأخوذه به بانک جهانی پرداخت خواهد شد.

۷ مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۰۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP