شهرک‌های صنعتی الگوی مناسبی برای جذب سرمایه گذاری خارجی است

شهرک‌های صنعتی الگوی مناسبی برای جذب سرمایه گذاری خارجی است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: شهرک‌های صنعتی الگوی مناسبی برای جذب سرمایه گذاری های خارجی است.

 
عبدالقهار ناصحی در دیدار با سفیر تاجیکستان در ایران افزود: قزوین با داشتن نیروهای انسانی متخصص و ماهر در بخش صنعت قادر است توانمندی و تجربیات فنی خود را در اختیار برادران تاجیک قرار دهد.


وی اظهار کرد: نخستین شهرک صنعتی کشور حدود نیم قرن پیش در استان قزوین ساخته شد که به تبع آن زمینه‌های صنعتی بالایی در این استان وجود دارد.


ناصحی ادامه داد: این قدمت صنعتی علاوه بر اینکه موجب استقرار حجم زیادی از کارخانجات و صنایع کشور در استان شده است، مزیت بالاتری را بوجود آورده و آن وجود پشتوانه نیروی انسانی فنی مهندسی در حوزه صنعت استان قزوین است.


وی خاطرنشان کرد: استان قزوین با داشتن یک درصد مساحت کشور بیش از چهار درصد صنعت را در خود جای داده که البته در بسیاری از تولیدات مانند شیشه، صنایع تبدیلی و مواد شوینده رتبه برتر کشور را دارا است.


ناصحی اضافه کرد: در این استان 13 شهرک صنعتی فعال وجود دارد که در طول 10 سال گذشته میزان سرمایه گذاری در آنها بیش از 10 برابر شده است و جذابیت‌های این منطقه و واگذاری آسان زمین می تواند برای تجار تاجیکستانی برای فعالیت اقتصادی مناسب باشد.


وی گفت: در کنار ساخت شهرکهای صنعتی در تامین نیازهای صنایع کوچک هم پیشگام هستیم و با برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان و تورهای یکروزه برای بازدید صاحبان صنایع کوچک از واحدهای بزرگ داخل و خارج استان، واحدهای موفق خارج از کشور، برپایی نمایشگاهای داخلی و خارجی، حمایت از پایان نامه های دانشجویی مرتبط با صنعت کارهای خوبی در این حوزه صورت گرفته است.


این مسوول یادآورشد: در حوزه رباتیک هم استان قزوین قابلیت های خوبی دارد که می تواند در توسعه مناسبات با تاجیکستان مورد توجه قرار گیرد.


یکی فعالان اقتصادی در این نشست گفت: تاجیکستان فرصت های خوبی برای حضور سرمایه گذاران ایران بویژه استان قزوین دارد و با امنیت و موقعیت استراتژیک مناسب قادر است مسیر صادرات کالای ایران به سایر کشورهای آسیایی و اروپایی باشد.


بهمن صالحی افزود: بزودی یک هیات تجاری از استان قزوین به تاجیکستان اعزام می شود تا ظرفیتهای سرمایه گذاری مورد بررسی دقیق قرار گیرد و در توسعه مناسبات مورد توجه واقع شود.


وی اظهار کرد: تجار قزوینی اگر با مطالعه و دقت بیشتری وارد بازارهای تاجیکستان شوند ضمن کاهش ریسک می توانند سود بیشتری از مبادلات تجاری بدست آورند.


۸ مهر ۱۳۹۲ ۰۸:۳۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP