جذب سرمایه خارجی در گرو اعتماد سازی

جذب سرمایه خارجی در گرو اعتماد سازی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،تامین امنیت سرمایه و سرمایه گذار و آسان سازی قوانین و مقررات روند جذب سرمایه را بهبود می بخشد.

محمد حسین میرمحمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اعتماد سازی بین سرمایه گذاران خارجی در جذب سرمایه در کشور موثر است در صورتی که سرمایه گذار نسبت به سود و سرمایه اطمینان داشته باشد میزان سرمایه گذاری خارجی در کشور افزایش می یابد.

وی افزود: تبلیغ در حوزه های مختلف سرمایه گذاری و شناساندن ظرفیت های کشور و برگزاری جلسات و همایش ها در داخل و خارج از کشور در ارتباط با جذب سرمایه تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: معرفی توانایی ها و موقعیت کشور به گروه های تاثیرگذار و آسان سازی قوانین و مقررات روند سرمایه گذاری را آسان می کند.

وی به تامین امنیت اشاره کرد و گفت: تامین امنیت سرمایه و سرمایه گذار از عوامل مهم تلقی می شود و ایجاد امنیت مالی از وظایف دستگاههای کشور به شمار می آید.

نماینده اصفهان ، گلپایگان و خوانسار گفت: صندوق توسعه ملی پشتنوانه ارزی کشور و توسعه ملی به شمار می آید و حمایت از تولید ملی به میزان سهمی که در قانون در نظر گرفته شده و توجه به بودجه کشور است.

وی افزود: استفاده از صندوق توسعه ملی در تمام شرایط ممکن نیست و در ارتباط با دانش فنی و تامین نیازهای فنی می‌توان از صندوق توسعه ملی به عنوان مشوق کمک گرفت.

میرمحمدی گفت: هدایت سرمایه گذار خارجی در حوزه های کلان مانند حمل و نقل ریلی و سریع السیبر ، حوزه فرآوری مواد نفتی و گازی در عرصه پتروشیمی و تولید کالاهای اساسی ممکن است.

وی گفت: توجه به حوزه های مشترک با کشورهای همسایه و افزایش سرمایه در این عرصه برای بالا بردن تولید و سود بیشتر نیازمند سرمایه و سرمایه گذار است و می‌توان از سرمایه گذار خارجی در این حوزه بهره برد.

وی به نقش گردشگری در اقتصاد اشاره کرد و گفت: همکاری با سرمایه گذار خارجی در عرصه گردشگری مذهبی، درمانی، سیاحتی، علمی و بهبود زیرساخت های این حوزه و جذب گردشگر و توریست مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان گفت: گردشگری علمی نیازمند توجه و تامین مالی است و میزان سوددهی در این حوزه چشمگیر می باشد.
۸ مهر ۱۳۹۲ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP