سفیر ایران : تهران از سرمایه گذاری تجار ترکیه حمایت می کند

سفیر ایران : تهران از سرمایه گذاری تجار ترکیه حمایت می کند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، علیرضا بیکدلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در دیدار با رییس اتاق بازرگانی استان ازمیر از حمایت کشورمان از گسترش روابط اقتصادی دو کشور و سرمایه گذاری تجار ترک در ایران خبر داد.

 
وی که روز چهارشنبه در راس هیاتی به استان ازمیر سفر کرده است ، در دیدار با اکرم دمیرتاش رییس اتاق بازرگانی ازمیر افزود : جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط تجاری و بازرگانی با ترکیه حمایت به عمل می آورد.


بیکدلی در ادامه با اشاره به ظرفیت های اقتصادی ایران از تجار ترکیه برای سرمایه گذاری در ایران دعوت کرد.


رییس اتاق بازرگانی ازمیر نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت های اقتصادی ایران و ترکیه گفت : گسترش هر چه بیشتر روابط تجاری ایران و ترکیه به سود منافع دو کشور است و به همین خاطر شرایط سرمایه گذاری تجار ترکیه در ایران و بالعکس مهیا شده است.


بیکدلی همچنین امروز با جان دیر ییلماز رییس دانشگاه اگه ازمیر دیدار و در خصوص گسترش روابط علمی و آموزشی و تقویت فعالیت پژوهشی این دانشگاه با دانشگاه های ایران تاکید کرد.


سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه امروز همچنین با رییس و اعضای اتاق بازرگانی شهرستان منه من در نزدیکی ازمیر دیدار و گفت وگو کرد.


بیکدلی در این دیدار نیز گفت : به هر میزان که مناسبات مردمی و مشترکات فرهنگی دو کشور عمیق تر شود ، ما شاهد گسترش روابط تجاری پایدار ایران و ترکیه خواهیم بود.


ییلماز گورال رییس اتاق بازرگانی منه من نیز در این دیدار با اشاره به سفرهایش به ایران گفت : در این سفرها شرکای بسیار خوب ایرانی برای این اتاق بازرگانی یافته است و اکنون تجار ایرانی از شرکای اصلی این اتاق بشمار می روند.


سفیر ایران در ترکیه همچنین از منطقه آزاد ازمیر فیروزن در نزدیکی ازمیر دیدن و با اوزلم درمایچی اوغلو مدیر این منطقه در باره راه های توسعه همکاری ها بین مناطق آزاد دو کشور و تسهیل و استفاده از ظرفیت های تجاری ایران و ترکیه گفت وگو کرد.


در این دیدار مقرر شد که مسوولان منطقه ازمیر فیروزن از ایران دیدن کرده و ضمن دیدار از مناطق آزاد با مقامات ایرانی در زمینه گسترش روابط دو طرف گفت وگو کنند.


بیکدلی همچنین در سفر به ازمیر با تجار و دانشجویان ایرانی در این شهر دیدار و به سووالات آنان پاسخ داد.

۱۳ مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۱۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP