دبیرکل اتاق ملی مالزی: ایران و مالزی می توانند روابط نزدیک تجاری داشته باشند

دبیرکل اتاق ملی مالزی: ایران و مالزی می توانند روابط نزدیک تجاری داشته باشند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا،دبیرکل اتاق ملی مالزی به زندگی 200 هزار ایرانی در کشورش اشاره کرد و گفت:دو کشور ایران و مالزی با توجه به مشترکات دینی می توانند روابط نزدیک تجاری داشته باشند.

 روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن اصفهان روز شنبه به نقل داتا سید حسین  الحبشی افزود: برگزاری سمیناری با محوریت سفارتخانه های دو کشور و فعالان اقتصادی می تواند در پیدا کردن راهکارهای اجرایی برای افزایش سطح تجارت دو کشور کمک کند.

دبیرکل اتاق ملی مالزی اضافه کرد: برگزاری سمینارهای مشترک با حضور بازرگانان، نمایندگان بانک مرکزی و مشاوران حقوقی دو کشور می تواند ذهنیت تجار مالزی و ایرانیان را برای توسعه روابط مثبت سازد.

وی انتقال تجربه بازرگانانی که هم اکنون بین دو کشور در حال فعالیت اقتصادی هستند را یکی از بخش های این سیمنار عنوان کرد .

دبیر کل اتاق ملی مالزی، نقل و انتقال وجه از طریق سیستم بانکی دو کشور را یکی از مهمترین مسایل پیش روی تجارت دو کشور عنوان کرد و گفت: با برگزاری نشست مشترک بین نماینده بانک مرکزی ایران با نماینده 12 بانک مالزی می توان راهکارهای بانکی را جستجو کرد.

عضو هیات رییسه اتاق اصفهان نیز در این جلسه اظهار کرد: یکی از مسایل پیش روی توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور گشایش اعتبار و انتقال الکترونیکی بین بانک هاست و این در حالیست که بسیاری از بانک ها رفع تحریم شدند.

مسعود گلشیرازی افزود: تا زمانیکه بانک های مالزی بتوانند با بانک های ایرانی همکاری مجددی را آغاز کنند، اتاق های بازرگانی دو کشور می توانند در تسهیل فرایند مبادله تجاری نقش موثری داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین اهداف سفر هیات اتاق اصفهان به مالزی تلاش برای حل مشکلات بازرگانان می باشد.

وی به تجربه موفق همکاری های اقتصادی ایران با چین و هند در شرایط کنونی اشاره کرد و گفت: درآمد ناشی از صادرات نفت ایران در یکی از بانک ها نگهداری می شود و از این منابع برای سایر واردات بازرگانان ایرانی استفاده می شود.

گلشیرازی از برگزاری سمینار تسهیل تجارت ایران و مالزی استقبال کرد و گفت: در دنیای تجارت باید از تمام ظرفیت ها برای حل مسایل و مشکلات استفاده کنیم.

وی ایران و مالزی را دو کشور دوست و اسلامی دانست و گفت: پافشاری بازرگانان مالزی برای حفظ ارتباط با ایران می تواند در آینده پیام خوبی برای افزایش مراودات تجاری داشته باشد.

 

۱۴ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۵۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP