مدیرعامل منطقه آزاد قشم: جذب سرمایه های ایرانیان مقیم امارات در قشم

مدیرعامل منطقه آزاد قشم: جذب سرمایه های ایرانیان مقیم امارات   در قشم
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،رییس هیات مدیره ومدیرعامل منطقه آزاد قشم گفت: ایرانی ها و اتباع ایرانی الاصل افزون بر 350میلیارد دلار در امارات متحده عربی سرمایه گذاری کرده اند که ما می توانیم با ایجاد تسهیلات، این میزان سرمایه را به قشم بکشانیم .

   
دکترشهریار مشیری روز شنبه در آیین بزرگداشت اولین روز هفته نیروی انتظامی در قشم افزود: همه تلاش دولت تدبیر و امید این است که با جذب سرمایه های ایرانیان خارج از کشور و خارجی ها به قشم، این موضوع محقق شود.

وی منطقه آزاد قشم را الگویی برای دیگر مناطق کشورمان در بحث جذب سرمایه گذاری خارجی دانست وگفت: دولت این منطقه را قطب توسعه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی اعلام کرده ولی در کنار آن برای توسعه صنعت گردشگری به عنوان محل درآمد و تامین معاش مردم، جایگاه ویژه ای باز کرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه اگر مردم این جزیره درآمد نداشته باشند ومعاش آنها تامین نشود، بحث کردن درباره ایجاد امنیت پایدار در این جزیره راه به جایی نخواهد برد، تصریح کرد: هدایت و تامین معاش مردم به عهده دولت هاست ولی همت و کار کردن به عهده مردم است.

مشیری گفت: با تامین امنیت شهروندان، گردشگران و سرمایه گذاران در جزیره قشم، ما باید به دنیا نشان بدهیم که قشم آماده پذیرفتن سرمایه گذاران خارجی است.

به گفته وی سرمایه گذار خارجی زمانی میلیون ها دلار از سرمایه خود را به قشم خواهد آورد که مطمئن شود امنیت خود، سرمایه و ابزار کارش بطور کامل در اینجا تضمین می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با تلاش های نیروی انتظامی وسایر نهادهای امنیتی، امنیت نه تنها در قشم بلکه در کل کشور ایجاد شده و شاخص های امنیتی ما در مقایسه با کشورهای منطقه و خاورمیانه بسیار بالاست، ولی باید تلاش شود امنیت در قشم به استانداردهای جهانی نزدیک شود و ما نباید خودمان را با عراق و افغانستان مقایسه کنیم، بلکه هدف ما رسیدن به امنیت جامعه ای مانند سوییس باید باشد که حتی یک جرم نیز در این جامعه اتفاق نمی افتد.

 

۱۴ مهر ۱۳۹۲ ۱۳:۱۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP