از سوی رئیس جمهور؛ لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و بروندی تقدیم مجلس شد

از سوی رئیس جمهور؛ لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و بروندی تقدیم مجلس شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بروندی که بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیات وزیران رسیده است، از سوی رئیس جمهوری برای اجرا تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.


لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و بروندی به منظور ایجاد و حفظ شرایط مساعد برای سرمایه گذاری اتباع دو کشور از سوی رئیس جمهور تقدیم مجلس شد.

 لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و بروندی که بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیئت وزیران رسیده است، از سوی رئیس جمهور برای اجرا تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

در مقدمه توجیهی این لایحه آمده است: با توجه به اهمیت سرمایه گذاری در بکارگیری منابع و امکانات بالقوه اقتصادی و نظر به ضرورت تشویق و حمایت از سرمایه گذاری های اتباع دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بروندی و به منظور ایجاد و حفظ شرایط مساعد برای سرمایه گذاری های یاد شده در جهت ارتقاء و تحکیم همکاری های اقتصادی و تامین منافع هر دو دولت، لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و بروندی برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس می شود.

بر اساس ماده واحده این لایحه، موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و بروندی مشتمل بر یک مقدمه و (16) ماده تصویب و اجازه مبادله اسناد داده می شود.

بر این اساس، هر یک از طرفهای متعاهد اتباع خود را به سرمایه گذاری در قلمرو طرف متعاهد دیگر تشویق خواهد کرد. هر یک از طرفهای متعاهد در حدود قوانین و مقررات خود زمینه مناسب را جهت جلب سرمایه گذاری اتباع طرف متعاهد دیگر در قلمرو خود فراهم خواهد آورد.

همچنین هر یک از طرفهای متعاهد با رعایت قوانین و مقررات خود نسبت به پذیرش سرمایه گذاری اشخاص حقیقی و حقوقی طرف متعاهد دیگر در قلمرو خود اقدام خواهد کرد. هر یک از طرفهای متعاهد پس از پذیرش سرمایه گذاری، کلیه مجوزهایی را که طبق قوانین و مقررات خود جهت سرمایه گذاری مزبور لازم است، اعطا خواهد کرد.

 

۱۵ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۱۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP