برگزاری ششمین نشست بین المللی سرمایه گذاری توسعه جهانی درسازمان ملل

برگزاری ششمین نشست بین المللی سرمایه گذاری توسعه جهانی درسازمان ملل
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،ششمین اجلاس بین المللی سرمایه گذاری برای توسعه جهان در صحن مجمع عمومی و به ریاست بان کی مون دبیر کل سازمان ملل برگزار شد.

 
در این نشست دو روزه سران و مقام های بین المللی تلاش کردند تا راهها و موانع برای سرمایه گذاری در بخش توسعه ای در کشورهای مختلف جهان را مورد بحث و بررسی قرار دهند.


بان کی مون دبیرکل سازمان ملل با انتقاد از کشورهای توسعه یافته در عدم پایبندی به تعهدات خود گفت: برای رسیدن به اهداف توسعه ای نیازمند اجرای تعهدات مالی از سوی کشورهای ثروتمند جهان هستیم.


وی همه کشورها و دولت ها را تشویق کرد برای رسیدن به اهداف توسعه ای نسبت به انجام تعهدات مالی خود مصمم باشند.


وی همچنین بر نقش موثر و سازنده بخش خصوصی در تامین مالی و سرمایه گذاری ها برای یک جهان پایدار و مرفه تاکید کرد.


رییس مجمع عمومی سازمان ملل نیز با تاکید بر اهتمام همه کشورها برای رسیدن به اهداف توسعه هزاره، خاطر نشان کرد، تعامل و همکاری های جنوب - جنوب می تواند زمینه را برای رشد اقتصادی پایدار در جهان فراهم کند.


جان ویلیام اش افزود : جهان امروز با چالش های مهمی از قبیل تغییرات آب و هوایی، بی ثباتی مالی و امنیت غذایی روبرو است و نیاز به مبارزه ای همه جانبه با حضور همه کشور ها دارد.


در این اجلاس دو روزه ، بررسی اثرات ناشی از بحران های مالی جهان بر سیستم های اقتصادی و پولی و پی آمد های آن در زمینه توسعه ،تقویت سرمایه گذاری ها در بخش های دولتی و خصوصی و نقش تعاون و همکاری در امر توسعه فنی و مالی درسه نشست تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۱۶ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP