برای شرکت در اجلاس پاییزه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی: وزیر اقتصاد عازم آمریکا شد

برای شرکت در اجلاس پاییزه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی:  وزیر اقتصاد عازم آمریکا شد
علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در راس هیاتی متشکل از معاونین اقتصادی کشور برای شرکت در نشست مشترک اجلاس پاییزه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول عازم آمریکا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،مجمع عمومی بانک جهانی و صندوق بین المللی هر ساله در دو نوبت اوایل فروردین ماه و پاییز در واشنگتن با حضور وزرای اقتصادی کشورهای عضو و بانکهای توسعه ای بین المللی   به منظور بررسی سیاست های بانک جهانی تعیین استراتژی سال آینده، بررسی صورت های مالی بانک جهانی و مسائل مالی و پولی بین المللی  برگزار می شود.


 بر این اساس یک هیات بلند پایه به سرپرستی علی طیب نیا وزیر امور اقتصاد و دارایی کشورمان عازم این اجلاس شدند تا در این اجلاس دیدگاههای خود را در مورد دستور کار اجلاس و مسائل جهانی بیان کنند.


قرار است هیات ایرانی در این اجلاس ضمن شرکت در نشست های مجمع عمومی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول ، جلسه وزرای گروه 24 و جلسه کمیته توسعه، با برخی از مقامات ارشد کشورها دیدارهای دوجانبه ای  داشته باشند.


طبق برنامه ریزی های بعمل آمده مقرر گردیده وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در حاشیه این نشست با معاونین ارشد بانک جهانی و رییس بانک توسعه اسلامی دیدارهایی داشته باشند که در این ملاقات ها که مسائل مرتبط  دو جانبه  مطرح می باشند ،تحکیم و تقویت همکاری ها مورد تاکید قرار خواهند گرفت.


گفتنی است  مقرر گردیده در طول این سفر، طیب نیا با اقتصاددانان و ایرانیان مقیم آمریکا دیدار و گفتگو داشته باشند وآخرین دستاوردها و تحولات اقتصادی و همچنین ارائه برنامه های دولت تدبیر و امید در زمینه همکاری های فنی و سرمایه گذاری با ایرانیان مقیم از جمله محورهای این نشست می باشد.


بر اساس این گزارش بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ،شاپور محمدی معاونت اقتصادی وزیر اقتصاد را همراهی می نمایند.  

۱۷ مهر ۱۳۹۲ ۱۳:۱۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP