رییس بانک جهانی :توجه بانک جهانی بر کاهش فقر در جهان /لاگارد : آمادگی صندوق بین المللی پول به وزرای اقتصادی کشورهای مختلف برای قیمت گذاری یارانه ها

رییس بانک جهانی :توجه بانک جهانی بر کاهش فقر در جهان /لاگارد : آمادگی صندوق بین المللی پول به وزرای اقتصادی کشورهای مختلف برای قیمت گذاری یارانه ها
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران در اجلاس پاییزه بانک جهانی در واشنگتن که علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی وبهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد حضور داشت ، صورتهای مالی ، گزارش عملکرد بانک جهانی در سال گذشته تصویب شد.

 به گزارش خبرنگار ما ، روسای بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در نشستی مشترک از اعلام آمادگی این دو نهاد بین المللی برای ارایه کمکهای مالی و انتقال دانش فنی به کشورهای نوظهور برای توسعه اقلیم سبز در جهان خبر داد.

بر پایه این گزارش ، در جلسه افتتاحیه این همایش  جیم یانگ کیم رییس بانک جهانی گفت: بانک جهانی لازم  است در دراز مدت بر توسعه اقتصادی  کشورها نقش اصلی خود را ایفا نماید .

وی در ادامه با بیان اینکه فقر شدید هنوز در کشورهای جهان وجود دارد، افزود : لازم است بانک جهانی توجه ویژه ای برای کاهش فقر در جهان داشته باشد. 

رییس بانک جهانی در عین حال خاطر نشان کرد : لازم است نهاد بین المللی موسسه توسعه بین المللی(IDA ) برای کاهش فقر در  کشورهای فقیر و شکننده همکاری  لازم را نمایند .

به گفته وی ، تغییر ساختار موسسات وابسته به بانک جهانی از جمله بانک بین المللی ترمیم و توسعه ( IBRD )و آیدا لازم است همکاریهای لازم  بین اعضای بانک انجام شود.

لاگارد : آثار بحران مالی پابرجاست

کریستین لاگارد رییس صندوق بین المللی پول نیز در ادامه افزود : موضوع ارایه کمکهای سریع برای ارتقای مبادلات پولی و تراز پرداختهای کشور که با مشکلات فوری مواجه می باشند،باید مورد توجه اعضای صندوق قرار گیرد.

وی در ادامه افزود : اقتصاد بین المللی در حال بهبود است ولی هنوز آثار بحران مالی بین المللی برطرف نشده است  و لازم است صندوق سه اصل انعطاف پذیری ، تمرکز و ارایه خدمات بهتر و سریع را مورد نظر قرار دهد.

لاگارد افزود : ریسکهای در حال ظهور و مخاطرات مالی  افزایش یافته است و از طرف دیگر با مخاطرات جمعیتی روبرو هستیم .

رییس صندوق بین المللی پول در ادامه افزود: یارانه های ملی در کشورهای مختلف برای گازوییل و سایر سوختهای فسیلی سالیانه 485 میلیارد دلار می باشد که با برداشتن این یارانه ها اقتصاد کشورهایی که تحت این یارانه ها در فشار است به صورت قابل توجهی می تواند درآمدهای جدیدی را خلق نمایند.

لاگارد در عین حال خاطر نشان کرد : صندوق بین المللی پول می تواند به وزرای اقتصادی کشورهای مختلف کمک نماید تا قیمت گذاری مناسبی برای مالیات سوختهای کربنی انجام دهد تا از مضرات گازهای گلخانه ای کشورهای مختلف رهایی یابند.

بر اساس این گزارش اساسنامه صندوق بین الملل  نیز در این اجلاس مورد تصویب اعضای صندوق قرار گرفت.

 

۲۱ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP