نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی: رفع موانع تولید از اولویت‌های کاری دولت است

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی: رفع موانع تولید از اولویت‌های کاری دولت است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس،نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی گفت: رفع موانع تولید و کسب و کار و ایجاد فضای شاداب و پویا برای فعالان بخش ‌خصوصی داخلی و سرمایه‌‌گذاران خارجی از اولویت‌های کاری دولت است.

حسن میرزاخانی در نشست با اعضای مرکز خدمات سرمایه‌‌گذاری استان اظهار داشت: خوشبختانه اخیرا دولت تصمیمات بسیار امید بخشی برای رونق فعالیت‌های اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار کشور اتخاذ و به منظور اجرا به دستگاه‌های اجرائی ذیربط ابلاغ کرده است.


وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در نشست شهریور ماه امسال هیئت وزیران افزود: این تصویب‌نامه‌ در 13 ردیف تنظیم شده و شامل امتیازات و تسهیلات مناسبی برای رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال پویا در اقتصاد کشور است و می‌توان رویکرد تشویق محور و حمایت‌گرایانه دولت در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی را در آن رصد کرد.


نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی ادامه داد: در ردیف دو این تصویب نامه بر ضرورت اعطای تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی به شرکای داخلی سرمایه‌گذاران خارجی به شرط مشارکت حداقل 40 درصدی تاکید شده است که خود می‌تواند موجب ترغیب بخش ‌خصوصی داخلی به مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی شود.


به گفته وی همچنین در ردیف 11 این مهم به دستگاه‌های اجرائی و نهادهای ذیربط که طرح‌های مصوب سرمایه‌گذاری خارجی دارند تکلیف شده ظرف حداکثر یک‌ماه نسبت به بررسی و تعیین تکلیف و رفع مشکلات طرح‌های مذکور اقدام کنند که طبیعتا این امر موجب جلب اعتماد بیشتر و تشویق سرمایه‌گذاران خارجی به افزایش دامنه فعالیت خود در کشور خواهد شد.


میرزاخانی گفت: در سایر ردیف‌های تصویب‌نامه موصوف نیز تمهیدات و اقدامات اجرائی هوشمندانه‌ای برای بهبود فضای کسب‌ و‌ کار در نظر گرفته شده که‌ با اجرای صحیح آن‌ها می‌توان شاهد تحولات عظیمی در عرصه تولید و سرمایه‌گذاری کشور بود.


وی ضمن قدردانی از تلاش مجموعه دستگاه‌های اجرائی خدمات و مجوز دهنده سرمایه‌گذاری خصوصا دبیرخانه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری، بر ضرورت تلاش بیش از پیش برای تحقق برنامه‌ها با اولویت بهبود فضای کسب و کار استان در راستای برنامه‌های عملیاتی دولت و افزایش جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های خارجی به عنوان بستر ساز توسعه اقتصادی کشور تاکید کرد.

۲۷ مهر ۱۳۹۲ ۱۵:۱۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP