تهران میزبان چندین نشست اقتصادی جهان اسلام

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری تقریب،اتاق بازرگانی، صنعت و کشاورزی اسلامی (ICCIA) با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و بانک توسعه اسلامی "پانزدهمین نشست بخش خصوصی برای توسعه تجارت و سرمایه گذاری مشترک فیمابین کشورهای اسلامی"، "هفتمین مجمع بانوان بازرگان کشورهای اسلامی" و همچنین "هجدهمین نشست هیات مدیره" را ۲۶ اکتبر تا ۱ نوامبر ۲۰۱۳ برابر با ۴ تا ۱۰ آبان‌ماه ۱۳۹۲ در تهران و با موضوع " نقش کشورهای عضو OIC در توسعه جهانی " برگزار می‌کند.
نظر به اهمیت توسعه همکاری‌های فیمابین تولید کنندگان، توزیع‌کنندگان و واردکنندگان کالا و خدمات فیمابین کشورهای اسلامی به ویژه بخش خصوصی در راستای ایجاد بازار مشترک اسلامی، چهاردهمین نمایشگاه تجارت اسلامی با حضور فعالان تجاری اقتصادی از ۵۷ کشور اسلامی نیز در این تاریخ از سوی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا ایران برگزار می‌گردد. این نمایشگاه و اجلاس فوق فرصت بسیار مناسبی برای توسعه تعاملات بخش خصوصی فراهم آورده و امید است بهره‌برداری بهینه‌ای از حضور فعالان اقتصادی کشورهای عضو برای تقویت روابط اقتصادی تجاری سرمایه‌گذاری فیمابین صورت گیرد.
 
هدف اصلی این رویدادها تسهیل ارتباطات تجاری فیمابین جوامع تجار کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی، تقویت مراودات در زمینه امور بانکی، مالی، ظرفیت‌سازی در زمینه تجارت و بازرگانی، تبادل تجربیات و نقطه نظرات فیمابین بخش‌های خصوصی کشورهای عضو، انتقال فناوری و دانش فنی، ایجاد مکانیسم‌های موثر در شراکت تجاری، تشکیل شرکت‌های مشترک، ایجاد سازوکارهای مناسب مشارکت بخش‌های دولتی و خصوصی، تبادل اطلاعات کارآفرینی و هم‌چنین انتقال اطلاعات فیمابین سیاست سازان اقتصادی کشورهای عضو با بخش خصوصی خواهد بود.
 
در اجلاس بخش‌های خصوصی کشورهای اسلامی تجار، بازرگانان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان کالا و خدمات و کار آفرینان از ۵۷ کشور اسلامی حضور یافته و ضمن ملاقات و مذاکرات رو در رو میتوانند به عقد قراردادهای تجاری و توافق برای انجام سرمایه گذاری‌های مشترک فیمابین پرداخته زمینه را برای نیل به توسعه پایدار در کشورهای عضو فراهم آورند.
 
طی نشست بخش‌های خصوصی که با حضور نمایندگان موسسات پولی مالی بین‌المللی از جمله بانک توسعه اسلامی (IDB)، شرکت اسلامی توسعه بخش خصوصی (ICD) و شرکت اسلامی تأمین مالی تجاری (ITFC) برگزار می‌گردد، فرصت بسیار مناسبی برای جذب منابع و خطوط اعتباری این موسسات به طرح‌های اقتصادی و تجاری در سطح کشورهای اسلامی فراهم خواهد آمد که امید است تجار، بازرگانان و سرمایه‌گذاران کشورهای اسلامی به‌ویژه ایران بتوانند از فرصت پدید آمده استفاده شایان کند. ضمناً زمینه برای توسعه مراودات تجاری B۲B و B۲G فراهم و توسعه بازارهای هدف بهمراه ایجاد فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری مشترک مدنظر خواهد بود.

۲۹ مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۱۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP