نتایج تصمیم های دولت برای رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در کشور

نتایج تصمیم های دولت برای رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در کشور
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا،نتایج تصمیم های اتخاذ شده برای رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در کشور از سوی دستگاه های اجرایی از آغاز فعالیت دولت یازدهم، درهیات دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی اعلام شد.

در این جلسه وزارت امور اقتصادی و دارایی و دیگر دستگاه های اجرایی، گزارشی از اقدامات انجام شده خود درباره مصوبات و تصمیم های دولت یازدهم در زمینه رفع موانع تولید و سرمایه گذاری ارایه کردند.


براساس این گزارش، «روان شدن امر ترخیص» سبب خروج سریعتر کالاهای اساسی و کاهش هزینه های ماندگاری کالا در گمرکات شده بگونه ای که یک میلیون و150 هزار تن کالای اساسی با رشدی معادل 40 درصد نسبت به مدت ماه قبل و 958 تن دارو به ارزش 82 میلیون دلار از گمرکات ترخیص شده است.


همچنین با کاهش زمان صرف شده برای ترخیص کالاهای اساسی از 8 روز به 4 روز، هزینه های تمام شده برای محصولات وارداتی نیز کاهش قابل ملاحظه ای یافته است.


در این جلسه همچنین اعلام شد، سرویس ارزیابی جداگانه ای برای تسریع در ترخیص کالاهای واحدهای تولیدی در گمرکات ایجاد شده که این راهکار، ثبت سفارش کالا به ارزش بیش از یکصد میلیون دلار را به همراه داشته است.


همچنین دستگاه های اجرایی برای رفع موانع تولید و رشد صادرات غیرنفتی تصمیم های مختلفی همچون «بازنگری در فهرست محدودیت ها و ممنوعیت های صادراتی و تعیین تکلیف صادرات غیرنفتی تا پایان سال و روان سازی فرآیند اخذ پروانه در وزارت صنعت، معدن و تجارت و کوتاه کردن زمان آن» را اتخاذ کرده اند.

۲۹ مهر ۱۳۹۲ ۱۰:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP