مذاکره با شرکت‌های خارجی نفتی برای سرمایه‌گذاری

مذاکره با شرکت‌های خارجی نفتی برای سرمایه‌گذاری
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایستا نیوز،وزیر نفت گفت: به محض لغو تحریم‌های اعمال شده علیه بخش‌های انرژی ایران، درآمدهای حاصل از فروش نفت خام کشور، به ٥٤ میلیارد و ٥٠٠ میلیون دلار در سال خواهد رسید.

بیژن زنگنه در همایش بین‌المللی صندوق توسعه ملی با اشاره به موضوع تحریم گفت: ما برای سرعت بخشیدن به روند توسعه کشور باید برای لغو تحریم های یک جانبه تلاش کنیم.

 وی افزود: زمانی که تحریم‌ها برداشته شود، درآمدهای نفتی ایران به سالانه ٥٤ میلیارد و ٥٠٠ میلیون دلار می رسد که ١٤ میلیارد دلار آن به پر کردن خلاء‌های بودجه سالانه کشور اختصاص خواهد یافت.

وزیر نفت پیش بینی کرد: ظرف یک دوره هشت ساله آینده ٨٠٠ میلیارد دلار در صنایع نفت و گاز سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی ادامه داد: دولت جدید برای بهبود شرایط جمهوری اسلامی ایران در صحنه جهانی از سرمایه‌گذران داخلی و خارجی به منظور سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف دعوت می‌کند.

وزیر نفت همچنین درباره قرارداد با شرکت‌های خارجی گفت: با شرکت‌های خارجی سرمایه‌گذار در نفت و گاز مذاکره کردیم، اما هنوز قراردادی منعقد نشده است که امیدواریم مذاکره‌های انجام شده منجر به قرارداد شود و همه باید با سخت‌ کوشی و پایداری در این زمینه حرکت کنیم.

بازگشت ظرفیت تولید نفت خام به سال ١٣٨٤ نیز یکی از محورهای برنامه کوتاه مدت زنگنه به شمار می‌آید، وی بارها تاکید داشته است که ظرفیت تولید نفت خام باید از چهار میلیون بشکه در روز فراتر رود.

وزیر نفت چندی پیش با اشاره به احیای ظرفیت تولید نفت خام و گاز طبیعی، تصریح کرد: افزایش ظرفیت تولید نفت ایران منجر به افزایش قدرت چانه‌زنی در مجامع بین‌المللی و سازمان کشورهای صادر کننده نفت ("اوپک") خواهد شد و از این رو باید در کوتاه‌ترین زمان ظرفیت تولید نفت با استفاده از روش‌های صیانتی به بیش از چهار میلیون بشکه در روز افزایش یابد.
 

۸ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP