228 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در زنجان انجام گرفته است

228 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در زنجان انجام گرفته است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: طی دو سال گذشته 228 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این استان انجام گرفته است.
 ابوالفضل فلاح در کارگروه امور تولیدی و اقتصادی افزود: در صورت تحقق و ایجاد بسترهای لازم در این استان روند سرمایه گذاری خارجی رشد شتابانی خواهد یافت.

وی یادآورشد:سیر و فعالیت های سرمایه گذاری این استان در مقایسه با دیگر استانهای کشور وضعیت مناسبی دارد.

فلاح افزود: تحریم های یکجانبه غرب و کشورهای اروپایی موجب شده سرمایه گذاری خارجی در کشور و به تبع آن در این استان روند روبه رشدی نداشته باشد.

وی همچنین سهم بخش خدمات استان های شمالغرب کشور بر اساس گزارش مرکز آمار ایران را 10 درصد اعلام و اظهار کرد: سهم استان زنجان از این بخش 75 صدم درصد اعلام شده که در مقایسه با این استانهای دیگر رضایتبخش نیست.

رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: ورود سرمایه گذاران خارجی به ویژه چینی ها موجب شده بسترهای مناسبی برای ایجاد و راه اندازی پروژه های اقتصادی تاثیر گذار در این استان فراهم شود.

معاون برنامه ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در ادامه از فعالیت یکهزار و 140 واحد صنعتی در این استان خبر داد گفت: برای راه اندازی این واحدها بالغ بر 30 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام گرفته است.

ناصر فغفوری افزود: 34 هزار نفر در این واحدهای صنعتی مشغول به کار هستند که با افزایش واحدهای صنعتی این تعداد به مراتب افزایش می یابد.

وی اظهار کرد: حمایت از شاغلین صنایع دستی از جمله وظایف این سازمان است که تاکنون اعتباری در این حوزه تخصیص داده نشده است.

۱۳ آبان ۱۳۹۲ ۱۵:۳۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP