ترغیب خارجی‌ها به سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی

ترغیب خارجی‌ها به سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبر گذار ی مهر ،معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، یکی از سیاست‌های اصلی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را ترغیب فعالان اقتصادی خارجی به سرمایه گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعلام کرد.

 سید محمد علی سید ابریشمی در همایش مدیران عامل شرکت‌های شهرکهای صنعتی سراسر کشور، اهداف اصلی سازمان را توسعه صنعت ، خدمت به صنعتگران و ترغیب سرمایه گذاران به حضور در شهرک‌ها ونواحی صنعتی عنوان کرد و افزود: باید بسترهای لازم برای حضور صنعتگران در شهرکها و نواحی صنعتی  فراهم و موانع تاسیس شهرکهای خصوصی نیز تسهیل شود.

سید ابریشمی با اشاره به تکمیل زیرساختهای صنعتی از قبیل آب ، برق ، گاز در این مناطق صنعتی بیان کرد: با ایجاد زیرساختهای صنعتی ، تولیدگران بیشتری به سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی ترغیب خواهند شد.

وی توسعه کمی واحدهای صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی را در کاهش بیکاری و رونق تولید موثر دانست و گفت: با جذب سرمایه گذاران به حضور در شهرکها و نواحی صنعتی تورم بالای فعلی نیز کنترل خواهد شد.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه حفظ سرمایه گذاران فعلی و راه اندازی واحدهای صنعتی که متوقف شده اند را از سیاستهای دیگر سازمان عنوان کرد و ادامه داد: در کنار جذب صنعتگران  باید بنگاه های تولیدی که نیمه تمام مانده و یا تعطیل شده اند نیز به چرخه تولید برگردانده شوند.

سید ابریشمی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تاکید بر ارتباط مستمر و موثر با صنعتگران و شناسایی مشکلات و معضلات واحدهای صنعتی به مدیران عامل استانها توصیه کرد: مشکلات را دسته بندی کرده و به ترتیب اولویت درجهت رفع آنها با اصلاح دستور العملها و یا پیشنهاد اصلاح قوانین اقدام کنند.

وی در ادامه بر رعایت انضباط مالی و اجرای درست قانون توسط شرکتهای زیر مجموعه سازمان تاکید کرد و افزود: شفاف سازی در تنظیم قراردادهای راکد و تعیین تکلیف آنها و تسویه حساب مطالبات معوق  بدون فشار مضاعف برصنعتگران از اولویت‌های سازمان در حال حاضر بوده و انتظار می رود این اهداف به شکل مطلوبی در سراسر کشور اجرا شود.
۱۵ آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۰۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP