وزیرتعاون،کار و رفاه: اصلاح قوانین سد راه سرمایه گذاری و اشتغال در دستور کار دولت است

وزیرتعاون،کار و رفاه: اصلاح قوانین سد راه سرمایه گذاری و اشتغال در دستور کار دولت است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اصلاح و حذف قوانین دست و پاگیر که سد راه توسعه سرمایه گذاری و اشتغال هستند را از سیاست های مورد توجه دولت تدبیر و امید خواند.
ˈعلی ربیعیˈ  در حاشیه نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان قزوین در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیاری از قوانین دست و پاگیر با تلاش دولت اصلاح شده و این روند باید ادامه پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: باید قوانین و راهکارهایی را دنبال کرد که به تسهیل در روند سرمایه گذاری بیانجامد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: توسعه اشتغال و سرمایه گذاری در کشور در سایه بهبود فضای کسب و کار اتفاق می افتد که دولت این مهم را از طریق دنبال کردن سیاست هایی که منجر به ایجاد این فضا می شود، پیگیری می کند.
 
ربیعی با بیان اینکه امروز دیگر فرصت آزمون و خطا نداریم، افزود: دولت بنا ندارد پولهایی که از ناحیه ملت بدست می آورد را به سمت و سوی اشتباه ببرد بلکه هرکاری باید با مطالعه و برنامه ریزی دقیق دنبال شده و منجر به ایجاد آثار مثبت در رشد و توسعه کشور شود.
 
وی، تثبیت و حفظ اشتغال موجود در کشور را از اولویت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و گفت: بدلیل مشکلات اقتصادی از جمله رکود و تورم واحدهای تولیدی و بدنبال آن شغل های زیادی در معرض خطر قرار دارند که یکی از تصمیمات جدی دولت جداسازی واحدهای مشکل دار و تلاش برای خارج کردن آنها از بحران و حفظ اشتغال این گونه واحدها است.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از تجدید نظر این وزارتخانه در خصوص راههای حمایت از مشاغل و کسب و کارهای خانگی نیز خبر داد و افزود: بنا نداریم به شیوه سابق پول هایی را اختصاص دهیم که نه تنها به مشاغل خانگی کمک نمی کند بلکه اثرات تورمی بدنبال دارد را دنبال کنیم.
 
ربیعی در خصوص مهاجرت نیروی کار کشور به خارج نیز گفت: این موضوع را نباید به عنوان یک پدیده منفی تلقی کرد بلکه باید به دیده فرصت به آن نگاه کرد چرا که در زمانی که شرایط لازم برای اشتغال در کشور وجود ندارد، می توان نیروی کار خود را به دیگر کشورها صادر کرد.
 
وی با بیان اینکه انتظار می رود اندوخته های علمی و مهارتی نیروهای کار داخلی پس از بازگشت از خارج به فضای کار و اقتصاد کشور تزریق شود، گفت: این افراد می توانند درآمد خود را نیز به کشور بیاورند، بنابراین ما باید از ایرانیان شاغل در خارج از کشور حمایت کنیم که در این خصوص برای بیمه کردن این افراد مذاکرات و نامه نگاری هایی با وزارت خارجه و سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته و در حال انجام است.
 
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پایان خبر داد: مصوبه مجلس در خصوص تامین هزینه های درمانی ایثارگران بازنشسته و افراد تحت تفکل آنها از امروز اجرایی شد و بدین ترتیب تمامی هزینه های درمانی ایثارگران از این پس رایگان خواهد بود.

۱۸ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP