اولین شرکت مشارکتی نساجی ایران و ترکیه در سمنان فعال است

اولین شرکت مشارکتی نساجی ایران و ترکیه در سمنان فعال است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا، مدیر عامل شرکت الگانت سمنان با اشاره به سرمایه گذاری مشترک در ایجاد این کارخانه با ترکیه گفت: این واحد نخستین شرکت مشارکتی نساجی در ایران است که با همکاری ترکیه، قطب تولید پرده در جهان را راه اندازی کرده است.

این واحد با سرمایه گذاری 51 درصدی ایران و 49 درصدی ترکیه به ثمر نشسته و کارخانه الگانت سمنان با تولید دو هزار طرح پرده، یکی از صادرکنندگان عمده پارچه پرده ای به ترکیه است.

ˈ مهدی جعفریˈ روز دوشنبه در گفت و گویی الگانت سمنان را بزرگترین تولیدکننده پارچه پرده ای در ایران دانست و افزود: این واحد با تولید سالانه دو میلیون مترمربع پارچه پرده ای آشپزخانه، پذیرایی، نشیمن و اتاق های نشیمن و کودک، نام خود را در فهرست برترین برندهای تجاری قرار داده است.

وی گفت: با اینکه الگانت در ترکیه بیش از 30 سال است فعالیت دارد و دارای چهار کارخانه تولید پرده و پارچه مبلی در این کشور است ولی از سال 81 با مثبت ارزیابی کردن شرایط اقتصادی سمنان، سرمایه گذاری خود را برای توسعه نساجی در ایران آغاز کرد.

جعفری، سرمایه گذاری ابتدایی برای ساخت این واحد تولیدی را 15 میلیون دلار بیان کرد و افزود: با اجرای طرح های بافندگی، تکمیل و تاب نخ هم اکنون سرمایه این کارخانه به 45 میلیون دلار و اشتغالزایی آن به 400 نفر رسیده است.

وی اظهار داشت: پرده های شیشه ای، ارگانزا، تافته، شانل و ساتن از محصولات عمده این کارخانه است که علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای ترکیه، قزاقستان، ازبکستان و روسیه صادر می شود.

وی افزود: تولیدات متنوع و با قیمت مناسب پرده الگانت سمنان، واردات این کالا را به کشور بسته است.

عضو هیات مدیره شرکت الگانت گفت: واحد تولید نخ، ماهانه 15 تن و واحد رنگرزی نیز روزانه چهار هزار متر پارچه تولید دارد و از نظر میزان تولید، شرکت الگانت در خاور میانه حائز رتبه اول است.

ˈمصطفی تکرک اوغلوˈ سرمایه گذار ترک شرکت الگانت در سمنان نیز با تمجید از شرایط بسیار مناسب اقتصادی در ایران و استان سمنان گفت: همکاری مناسبی بین آنکارا و سمنان برای تولید پارچه پرده ای وجود دارد و تولیدات پرده در سمنان مشتریان مناسب و دست به نقدی در بازارهای ترکیه دارد.

وی افزود: برای توسعه همکاری های اقتصادی با سمنان، برنامه های جدیدی در پیش گرفته ایم که تولید نخ های پلی استر و تکستوره (نوعی نخ نایلونی یا پلی آمیدی) از آن جمله است.

مدیرعامل شرکت الگانت سمنان نیز با بیان اینکه تولید پارچه پرده ای گلدوزی شده، تولید مهم امسال این کارخانه است گفت: پارچه ها در سمنان تولید و گلدوزی روی آنها با ماشین آلات انجام می شود.

وی با اشاره به اشتغالزایی ایجاد شده در قالب این خط تولید افزود: برای راه اندازی این خط تولید 20 ماشین گلدوزی در نظر گرفته شده و با راه اندازی آنها 600 نفر مشغول کار می شوند.

جعفری، نام تجاری این پرده های گلدوزی شده را بروگلی و آپلیک بیان کرد و خاطرنشان کرد: شرکت الگانت سمنان از واحدهای تولیدی است که مشکل تامین نقدینگی ندارد و همه کارگران آن با دریافت حقوق مناسب به کار مشغولند.

وی گفت: با توجه به اشتغال تعدادی از متخصصان ترک در این شرکت تنها دغدغه مسوولان شرکت تمدید مجوز فعالیت آنها در ایران است که این امر با همکاری اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و ستاد خدمات سرمایه گذاری استان سمنان در حال انجام است.

اولین شرکت با سرمایه گذاری خارجی کشور در زمینه نساجی، با صادرات پنج میلیون دلاری امسال، روند خوبی را برای تحقق حماسه اقتصادی در پیش گرفته است

۲۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP