ابراز تمایل روسیه برای سرمایه گذاری در بخش انرژی ایران

ابراز تمایل روسیه برای سرمایه گذاری در بخش انرژی ایران
به گزارش روالبط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از پرس تی وی،سفیر روسیه در تهران از تمایل دولت مسکو برای سرمایه گذاری در پروژه های مختلف بخش انرژی ایران خبر داد.

لوان ژاگاریان سفیر روسیه در ایران تاکید کرد، تحریم های یک جانبه آمریکا بر ضد ایران به ضرر روسیه بوده است.بر اساس این گزارش وی ضمن تاکید بر تمایل شرکت های نفت و گاز روسیه برای سرمایه گذاری در بخش انرژی ایران، گفت، ما رویکرد مثبتی نسبت به حضور شرکت های نفتی روسی در بخش انرژی ایران داریم.

وی افزود، مسکو مخالف اعمال تحریم های یک جانبه بر ضد ایران است چرا که از این تحریم ها متضرر شده است.سفیر روسیه در تهران تصریح کرد، مسکو به همکاری خود با ایران برای گسترش روابط در همه زمینه ها به خصوص بخش نفت و گاز و انرژی ادامه می دهد.

اواخر اکتبر نیز شرکت لوک اویل دومین شرکت بزرگ نفتی روسیه تمایل خود را برای مشارکت در پروژه های نفت و گاز ایران اعلام کرده بود.معاون شرکت لوک اویل در این باره گفت، اگر تغییراتی ایجاد شود و اگر تحریم ها لغو شود بی شک ما نیز برای اجرای پروژه های انرژی به ایران بازخواهیم گشت.

در مارس 2010 میلادی این شرکت روسی به خاطر اعمال تحریم های آمریکا بر ضد ایران از پروژه توسعه میدان نفتی اناران کناره گیری کرد. شرکت لوک اویل اعلام کرده است که تا زمانی که تحریم های آمریکا بر ضد ایران وجود داشته باشد این شرکت نمی تواند به مشارکت خود در این پروژه نفتی ادامه دهد.

۲۱ آبان ۱۳۹۲ ۱۴:۲۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP