حمایت ایمیدرو از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای احداث نیروگاه‌های اختصاصی

حمایت ایمیدرو از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای احداث نیروگاه‌های اختصاصی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری مهر،رئیس هیات عامل ایمیدرو از آمادگی این سازمان برای حمایت از احداث نیروگاه برق در منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس توسط بخش خصوصی خبرداد و گفت: عملیات اجرایی نیروگاه اختصاصی سیکل ترکیبی 235 مگاواتی هرمز ویژه صنعت آلومینیوم در منطقه ویژه خلیج فارس به زودی آغاز می شود.

مهدی کرباسیان در دیدار با مدیران کنسرسیوم شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر و اکسین دویچلند (آلمان)، به عنوان سرمایه گذاران طرح احداث نیروگاه اختصاصی سیکل ترکیبی 235 مگاواتی هرمز ویژه صنعت آلومینیوم، با بیان این مطلب اظهار داشت: در شرایط فعلی، مساله اشتغال بسیار مهم است و برای تحقق این هدف، باید شهامت تصمیم گیری های بزرگ را داشته باشیم و راه هایی سریع برای جذب سرمایه گذاری پیدا کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: ایجاد زیر ساخت هایی نظیر برق، آب، گاز و جاده دسترسی، زمینه سرمایه گذاری های بخش خصوصی را فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس برای سال های آینده حداقل نیاز به یک هزار مگاوات برق دارد، تصریح کرد: با توجه به وجود صنایع آلومینیوم، فولاد و غیره، سرمایه گذاری در صنعت برق این منطقه، از مزیت «داشتن مشتری دائمی» برخوردار است و حتی شرکت توانیر نیز خریدار برق تولیدی است.

کرباسیان ادامه داد: در منطقه ویژه خلیج فارس به عنوان بخشی از ایمیدرو، از سرمایه گذاران حمایت می کنیم و تضمین های لازم را برای اجرای طرح های احداث نیروگاه برق تامین می کنیم و حتی برای این منظور، حاضریم چک سفید امضا به سرمایه گذاران ارائه کنیم.

وی اعلام کرد: علاوه بر پروژه احداث نیروگاه 235 مگاواتی، پروژه 500 مگاواتی نیروگاه برق در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس به زودی به مناقصه گذاشته می شود.

مدیر عامل شرکت اکسین دویچلند نیز در این جلسه با بیان اینکه برای اجرای احداث پروژه احداث نیروگاه 235 مگاواتی برق هرمز، موافقت نامه های لازم دریافت شده است، گفت: برای اجرای پروژه به صورت «ای پی سی»، با شرکت های اروپایی قرار داد منعقد شده و نیز مجوز اتحادیه اروپا برای حمل تجهیزات این نیروگاه به ایران (از طریق BAFA) دریافت شده است.

بنا به این گزارش، میزان سرمایه گذاری ارزی و ریالی نیروگاه اختصاصی سیکل ترکیبی هرمز ویژه صنعت آلومینیوم به ترتیب 75 میلیون یورو و 180 میلیارد ریال است. همچنین قرار است طی یک ماه آینده، عملیات اجرایی این پروژه – که برای نخستین بار در صنعت آلومینیوم به وقوع می پیوندد- آغاز شود.

۲۶ آبان ۱۳۹۲ ۱۶:۰۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP