وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران بعنوان فرستاده ویژه ریاست جمهوری در سومین اجلاس سران کشورهای عربی –آفریقایی شرکت می کند

وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران بعنوان فرستاده ویژه ریاست جمهوری  در سومین اجلاس سران کشورهای عربی –آفریقایی شرکت می کند
سومین اجلاس سران کشورهای عربی – آفریقایی با شعار «شرکای توسعه و سرمایه گذاری» در روزهای 28 و 29 آبان ماه سال جاری با مشارکت علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و هیات همراه بعنوان فرستاده ویژه رییس جمهور کشورمان در کویت برگزار می شود.

  به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران،سومین اجلاس سران کشورهای عربی- آفریقایی با شعار «شرکای توسعه و سرمایه گذاری» در روزهای 28 و 29 آبان ماه سالجاری (برابر با 19 و 20 نوامبر سال 2013) در کویت با حضور روسای جمهوری کشورهای مصر، تونس، سودان، موریتانی، جیبوتی، زیمبابوه، نیجریه، یمن و پادشاه بحرین، نخست وزیران اردن، قطر و امارات متحده عربی و دیگر مقامات  عالی رتبه کشورهای عربی و آفریقایی برگزار خواهد شد.


 صباح احمد جابر الصباح امیرکویت از حسن روحانی رییس جمهور کشورمان به عنوان رئیس جنبش عدم تعهد جهت مشارکت و سخنرانی در اجلاس مذکور و رئیس جمهور روسیه به عنوان رئیس گروه جی20 دعوت به عمل آورده است که مقرر است علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه به عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهور در این اجلاس مشارکت و سخنرانی نمایند. همچنین از دبیرکل سازمان ملل و دبیرکل سازمان همکاریهای اسلامی نیز جهت شرکت در این اجلاس دعوت به عمل آمده است.


 بر اساس این گزارش، مقرر گردیده طیب نیا فرستاده ویژه رئیس جمهور در جریان این سفر با سران و مقامات برخی از کشورها از جمله کویت، آفریقای جنوبی، تونس و اردن ملاقات نماید.


 گفتنی است،  همکاری کشورهای عربی و آفریقایی در سال 1997 با نشست سران آفریقا و عرب در قاهره آغاز و با دومین نشست آنان در سال 2010 در لیبی وارد مرحله جدیدی شد . سومین اجلاس این گروه نیز با موضوعات صلح، امنیت و سیاست، امنیت غذایی، تجارت و سرمایه گذاری، توسعه بخش خصوصی، توسعه زیرساختها و ارتقاء نقش زنان در توسعه در کویت برگزار خواهد شد.

۲۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۵:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP