بررسی موضوعات تجاری و اقتصادی در بیست ونهمین نشست سازمان همکاری های اسلامی

بررسی موضوعات تجاری و اقتصادی در بیست ونهمین نشست سازمان همکاری های اسلامی
بیست ونهمین نشست کمیته دائمی همکاری های اقتصادی و بازرگانی سازمان همکاری های اسلامی (کومسک) از 27 لغایت 30 آبان ماه در استانبول ترکیه بمنظور بررسی موضوعات تجاری و اقتصادی با حضور مقامات ارشد کشورهای عضو آغاز به کار کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، این نشست که از تاریخ 27 لغایت 30 آبان ماه سال جاری در استانبول ترکیه با حضور مقامات ارشد و وزرائ 57 کشور اسلامی و روسا و مدیران موسسات و نهادهای زیر مجموعه سازمان همکاری اسلامی می باشد به بررسی موضوعات تجاری و اقتصادی کشورهای عضو می پردازد.


بر اساس این گزارش، موضوع افزایش جریان سرمایه گذاری خارجی در بین کشور های عضو سازمان همکاری اسلامی نیز از موضوعات حائز اهمیت در این نشست می باشد که مقرر گردیده  در نشست وزراء به تفصیل مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، در دو روز ابتدایی این نشست که جلسات کارشناسان ارشد برگزار می گردد،موضوعات ارتقاء همکاری های اقتصادی در زمینه های حمل و نقل و ارتباطات،توسعه گردشگری، افزایش تولیدات کشاورزی و موضوعات امنیت غذایی،کاهش فقر،ارتقاء همکاری های مالی و بانکی و بورس و ارتقاء نقش بخش خصوصی در بین کشورهای عضو مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.


گفتنی است، دو روز پایانی نشست کمیته دائمی کومسک با حضور وزرای ذی ربط اقتصادی و بازرگانی کشورهای عضو و با سخنرانی افتتاحیه عبدا... گل رییس جمهور کشور ترکیه در صبح روز چهارشنبه 29 آبان ماه آغاز به کار خواهد کرد.نشست کارشناسان ارشد ضمن تهیه و تدارک مستندات و گزارشات نشست وزراء،بستر مناسب را جهت تعامل فعالانه و همکاری های وزراء و هیات های اقتصادی کشورهای عضو فراهم خواهد کرد.

۲۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP