در ملاقات طیب نیا با رییس مجلس الجزایر مطرح شد: توسعه همکاریهای اقتصادی دو کشور

در ملاقات طیب نیا  با رییس مجلس الجزایر  مطرح شد: توسعه همکاریهای اقتصادی دو کشور
علی طیب نیا فرستاده ویژه رییس جمهور به سومین اجلاس سران عربی – آفریقایی در کویت؛ با رییس مجلس الجزایر ملاقات نمود

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در این دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و نماینده ویژه ریاست دوره ای جنبش غیرمتعهدها، ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رییس مجلس الجزایر، آمادگی کشورمان را برای توسعه همکاری ها با آن کشور اعلام نمود.

طیب نیا در ادامه ابراز امیدواری کرد  گفتگو با گروه 1+5 به نتایج مثبتی دست یابد و از این رهگذر روابط ایران با کشورهای جهان بویژه کشورهای مسلمان و منطقه توسعه بیشتری یابد.

به گزارش خبرنگار ما فرستاده ویژه رییس جمهور اسلامی ایران با اشاره به روابط خوب دو کشور در حوزه های سیاسی  خواستار توسعه و تعمیق همکاری های اقتصادی گردید.

آقای دکتر محمد العربی ولد خلیفه رییس مجلس الجزایر نیز ضمن ابراز خرسندی متقابل از دیدار با فرستاده ویژه رییس جمهور کشورمان ابراز امیدواری  کرد گفتگوهای ایران به نتایج مثبت منجر شده و روابط ایران بیش از پیش با کشورهای دنیا توسعه یابد.

رییس مجلس الجزایر ضمن ابراز خشنودی از حضور در مراسم تحلیف دکتر روحانی اعلام داشت :هیچ محدویتی برای توسعه روابط با ایران نداریم و امیدواریم دستگاههای اجرایی دو کشور گامهای لازم را در این خصوص بردارند.

در خاتمه این دیدار  رییس مجلس الجزایر ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی در نزدیکی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت و شهید شدن رایزن فرهنگی کشورمان  به آقای طیب نیا تسلیت گفت و برای خانواده این شهید و سایر آسیب دیدگان این حمله تروریستی آرزوی صبر نمود.

 

۲۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP