طیب نیا در دیدار با نماینده ویژه سلطان عمان مطرح کرد : حمایت از سرمایه گذاریهای متقابل در دو کشور

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و فرستاده ویژه رییس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس سران کشورهای عربی-آفریقا با آقای اسد فرستاده ویژه سلطان قابوس و رئیس هیات عمانی ملاقات کرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، در این دیدار  نحوه همکاری های اقتصادی دو کشور و راهکارهای ارتقاء آن و لزوم استفاده از ظرفیت بالای روابط سیاسی دو کشور برای گسترش همکاریهای اقتصادی و سرمایه گذاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بر اساس این گزارش همچنین ضرورت تبادل هیاتهای اقتصادی و سیاسی و شتاب بخشیدن به توسعه روابط دو کشور مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

 به گزارش خبرنگار ما دراین ملاقات فرستاده ویژه سلطان عمان از فضای جدید ایجاد شده پس از انتخاب آقای دکتر روحانی ابراز خرسندی نمود و افزود: امیدوارم منافع ایران تامین شود چرا که منافع ایران با برادرانش در منطقه خلیج فارس یکی است.                                                                                                             

   طیب نیا  نیز  در ادامه تصریح کرد ؛روابط ایران با عمان همواره حسنه بوده و اولویت ما توسعه رابطه با کشورهای همسایه و کشورهای اسلامی است.

 وزیر امور اقتصادی و دارایی  همچنین با اشاره به سطح پایین مناسبات اقتصادی و بازرگانی در مقایسه با ظرفیت بالای رابطه سیاسی خواهان توسعه همکاری های اقتصادی دو جانبه شد.

در ادامه  این جلسه، طرفین بر گسترش همکاریهای تجاری، اقتصادی، سرمایه گذاری متقابل در سرزمین های یکدیگر و همچنین توسعه همکاریها در حوزه های انرژی و صنعتی توافق نمودند.

 

 

۲۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۳۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP