رییس کل سازمان خصوصی سازی ترکیه: بخش خصوصی ترکیه علاقمند به سرمایه گذاری در ایران است

رییس کل سازمان خصوصی سازی ترکیه: بخش خصوصی ترکیه علاقمند به سرمایه گذاری در ایران است
علی گوندر تکین رئیس اداره کل خصوصی سازی ترکیه، با اشاره به روابط دیرینه ایران و ترکیه ،اظهار داشت : شرکتها ی ترکیه ای علاقمند به سرمایه گذاری در ایران هستند. به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، علی گوندر تکین در نشست مشترکی که با مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی در محل سازمان سرمایه گذاری برگزار شد هدف این نشست را گردآوری اطلاعات مربوط به قانون سرمایه گذاری خارجی ایران و گسترش همکاریهای اقتصادی و تجاری فی ما بین دانست .

 

 

سامان قاسمی مدیر کل دفتر سرمایه گذاری های با اشاره به تجربیات موفق کشور ترکیه در جذب سرمایه گذاری خارجی ، افزود: در  همایش فرصتهای سرمایه گذاری خارجی که  در 12 و13 مهرماه در ترکیه  برگزار می شود ، 120شرکت ایرانی به معرفی  پروژه های سرمایه گذاری در پانل های تخصصی از جمله  توریسم، فولاد و صنایع سنگین، پتروشیمی و صنایع غذایی و بسته بندی می پردازند.

این مقام مسئول ضمن دعوت از هیات ترکیه ای برای حضور در همایش سرمایه گذاری ،یادآور شد:  این همایش فرصت بسیار خوبی خواهد بود تا سرمایه گذاران کشور ترکیه با آخرین قوانین و مقررات ، مزایا ، مشوقها و فرصتهای سرمایه گذاری خارجی در ایران آشنا شوند.

مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی در عین حال  به مزایای قانون تشویق و حمایت از  سرمایه گذاری خارجی کشورمان از جمله رفتار یکسان و برابر با سرمایه گذاران خارجی، عدم محدودیت در حجم و درصد سرمایه گذاری خارجی، بهره مندی از معافیتهای مالیاتی و گمرکی در مناطق آزاد اشاره نمود.

قاسمی اظهار امیدواری کرد در همایش آتی  فرصت های سرمایه گذاری که در ایران برگزار می شود، صاحبان صنایع ترکیه از نزدیک پروژه های سرمایه گذاری را بازدید نمایند.

 

 

۱۱ مهر ۱۳۸۸ ۱۷:۳۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP