نماینده سازمان تجارت خارجی ژاپن در تهران اعلام کرد: برنامه ریزی شرکت های ژاپنی برای سرمایه گذاری در ایران

نماینده سازمان تجارت خارجی ژاپن در تهران اعلام کرد:  برنامه ریزی شرکت های ژاپنی برای سرمایه گذاری در ایران
دومین نشست مشترک دفتر سرمایه گذاری خارجی با نماینده سازمان تجارت خارجی ژاپن(جترو)در تهران به منظور بررسی همکاریهای مشترک در زمینه بازاریابی و جذب سرمایه گذاری خارجی در محل دفتر نماینده سازمان تجارت خارجی ژاپن در تهران بر گزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، یوشیتاکا تویوناگا،نماینده  سازمان تجارت خارجی ژاپن(جترو) در تهران ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست اعلام نمود : برخی از شرکتهای ژاپنی بدنبال تاسیس نمایندگی فروش در ایران هستند تا از این طریق ابتدا با شرایط اقتصادی ایران آشنا شده و سپس برای سرمایه گذاری خارجی اقدام نمایند.


وی در ادامه  افزود : بررسیهای ما نشان می دهد با توجه به اظهارات اتحادیه اروپا، تحریمها از ژانویه 2014  کاهش خواهد یافت و می توان به صورت تدریجی  نسبت به سرمایه گذاری شرکتهای ژاپنی در ایران وهمچنین برگزاری همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در ژاپن در آوریل سال 2014 برنامه ریزی نمود.


نماینده سازمان تجارت خارجی ژاپن(جترو)در تهران اعلام کرد: در راستای نشان دادن فضای سرمایه گذاری در ایران و شرایط اقتصادی ما سمینارهایی را در ژاپن و یا در دبی بر اساس تقویم کاری جترو با حضور سرمایه گذاران و تجار ژاپنی برگزار میکنیم که میتوانیم از کارشناسان سازمان سرمایه گذاری خارجی و دیگر هیات های ایرانی  دعوت کنیم که در این نشست ها شرکت نموده و فضای سرمایه گذاری ایران را برای شرکت های  ژاپنی تشریح نمایند.


حسن خدایاری سرپرست معاون تشویق و حمایت دفتر سرمایه گذاری خارجی ابتدا پاسخ سوالات طرف ژاپنی در خصوص تاسیس دفتر نمایندگی فروش و یا تاسیس شعبه شرکتهای خارجی را ارائه نمود.


خدایاری، آمادگی سازمان سرمایه گذاری خارجی جهت شرکت در سمینارهای جترو به منظور ارائه گزارش از وضعیت سرمایه گذاری خارجی در ایران و ارائه فرصت های سرمایه گذاری در بخش های گوناگون  به شرکتهای ژاپنی را اعلام کرد.


شایان ذکر است،  تعدادی  پکیج و لوح فشرده حاوی پروژه ها و فرصتهای برتر سرمایه گذاری  و راهنمای سرمایه گذاری در ایران به طرف ژاپنی جهت ارائه به شرکتهای علاقمند به سرمایه گذاری در ایران ارائه گردید.


۳ دی ۱۳۹۲ ۱۲:۳۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP