مدیر عامل اتاق مشترک ایران-آلمان اعلام کرد: آمادگی شرکت های آلمانی برای سرمایه گذاری در ایران

مدیر عامل اتاق  مشترک ایران-آلمان اعلام کرد: آمادگی شرکت های آلمانی برای سرمایه گذاری در ایران
نشست مشترک دفتر سرمایه گذاری خارجی با اتاق مشترک ایران – آلمان به منظور بررسی همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری فی ما بین در محل اتاق مشترک ایران – آلمان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران،در این نشست دانیل برنبرک مدیر عامل اتاق  مشترک ایران-آلمان با اشاره به به فضای مناسب ایجاد شده در ایران ،گفت: در حال حاضر فضای کار در ایران بهتر شده است وکاری که  ما الان در حال انجام آن هستیم به منظور  بازاریابی و گسترش همکاری های بخشهای خصوصی آلمان  و ایران  است که ما در اتاق بازرگانی  کانال ویژه ای هستیم بین بخشهای خصوصی آلمان و ایران که تمایل دارند  فعالیت های اقتصادی  و سرمایه گذاری داشته باشند  .


برنبرک در ادامه افزود: شرکتهای معروف آلمان مانند زیمنس،دایملر فقط 20درصد بازار را دارند، بقیه بازار یعنی 80 درصد آن متعلق به شرکتهای کوچک ومتوسط آلمانی می باشد که قدرت اصلی صادرات و سرمایه گذاری در آلمان اتاقهای بازرگانی  هستند و ما  دارای 86 اتاق بازرگانی در آلمان    با 120 دفتر در سراسر دنیا داریم که اتاق ایران جزء 5 اتاق برتر ما در دنیا است .


مدیر عامل اتاق مشترک  ایران – آلمان گفت : در همین راستا ما آمادگی داریم تا در قالب هیاتهایی که به آلمان اعزام می کنیم نماینده ای نیز از سازمان سرمایه گذاری خارجی به همراه  این هیات ها باشد.


وی در عین حال خاطر نشان کرد : پیش بینی ما این است که تحریم ها در نیمه اول سال  2014 برداشته شود و ما آمادگی کامل جهت  سرمایه گذاری در ایران و همکاری با سازمان سرمایه گذاری خارجی را داریم .


 حسن خدایاری سرپرست معاونت تشویق سرمایه گذاری خارجی نیز ضمن تشکر از مسوولین اتاق مشترک ایران – آلمان جهت فراهم نمودن این فرصت، مهمترین وظایف و فعالیتهای معاونت تشویق را در حوزه های فرصت یابی، بازاریابی  و مشوقها  برای طرف آلمانی تشریح نمود و همچنین گزارشی در خصوص مزایا و پوشش های حمایتی قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی ( فیپا ) ارائه کرد .


وی در ادامه با اشاره به فضای مناسب سیاسی کشور هدف از این ملاقات را ارتباط با بخشهای خصوصی و سرمایه گذارن آلمان و ارتباط دائم با سرمایه گذاران آلمانی عنوان نمود و در این رابطه خواستار همکاری های بیشتر مسولین ذیربط اتاق مشترک گردید.


به گزارش خبر نگار ما، در پایان این نشست مقرر گردید در خصوص هیات های  اقتصادی و بازرگانی آلمان که به ایران می آیند و یا هیاتهایی که به آلمان  صورت می پذیرد ،هماهنگی های لازم با سازمان سرمایه گذاری صورت پذیرد .

۳ دی ۱۳۹۲ ۱۳:۱۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP