یک شرکت آلمانی علاقه مند به مشارکت با ایران در تولید دارو است

یک شرکت آلمانی علاقه مند به مشارکت با ایران در تولید دارو است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا، پایگاه خبری فارماسیوتیکالز اعلام کرد که شرکت دارویی مرک آلمان به دنبال مشارکت با یک شرکت ایرانی تولیدکننده دارو است.

این امر نشانه آن است که شرکت های غربی به اصلاحات حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری ایران و کاهش تحریم ها ایمان دارند.

شماری از شرکت های اروپایی در ماه های اخیر با خوشبینی به حل و فصل مسایل هسته ای ایران و گرم شدن روابط آن با غرب که می تواند بار دیگر این کشور غنی از ذخایر نفتی را برای سرمایه گذاری مناسب کند، دیدن کرده اند.

شرکت های ایرانی و غربی می گویند در برخی موارد قراردادها نیز تهیه شده اند تا به محض اجرای توافق هسته ای موقت ژنو به امضا برسند.

شرکت هایی که از ایران دیدن کرده اند عمدتا فرانسوی و آلمانی هستند اما از ایتالیا و استرالیا نیز شرکت هایی برای بررسی زمینه های همکاری به ایران سفر کرده اند. این شرکت ها در زمینه تولید خودرو، اکتشاف معدن، تولید انرژی و حمل و نقل بوده اند.

آنها در حالی که تاکید می کنند موافقتشان به تحریم ها بستگی دارد که محدود کنده سرمایه گذاری و فروش است، در حال بررسی زمینه حضور در ایران هستند.

یک مشاور ایتالیایی در تهران گفت: به دلیل شرایط مالی بد، شرکت ها تشنه یک بازار جدید در نقاط دیگر جهان هستند.

در چارچوب توافق موقت اخیر هسته ای ایران، تحریم های اصلی علیه نفت و بانک های ایران همچنان برقرار خواهد بود اما محدودیت ها در مورد صنعت خودرو و پتروشیمی این کشور کاهش می یابد و دارایی های مسدود شده آن نیز تا سقف شش تا هفت میلیار دلار آزاد خواهد شد.

۷ دی ۱۳۹۲ ۱۳:۱۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP