مشارکت گسترده بخش خصوصی در توسعه طرح های فاضلاب کشور

مشارکت گسترده بخش خصوصی در توسعه طرح های فاضلاب کشور
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا، مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از مشارکت گسترده بخش خصوصی در اجرای طرح های توسعه ای بخش فاضلاب در کشور خبر داد.

حمیدرضا جانباز افزود: در حالی که از سال 1380 به قبل تنها 40 میلیون یورو از تسهیلات بانک های توسعه ای برای آب و فاضلاب استفاده شده بود، در فاصله سال های 1388 تا 1391 به 690 میلیون یورو رسیده است.

وی در تشریح عملکرد کلی صنعت آب و فاضلاب در اخذ تسهیلات از بانک های توسعه ای در 10 سال گذشته، ادامه داد: در فاصله سال های 1381 تا 1384 نیز حدود 150 میلیون یورو و در بین سال های 1385 تا 1387 بیش از 510 میلیون یورو از تسهیلات بانک های توسعه ای برای اجرای پروژه های آب و فاضلاب استفاده شده است.

جانباز با بیان اقدام های انجام شده برای تامین منابع مالی و توسعه مشارکت بخش خصوصی در بخش آب و فاضلاب، گفت: بیش از 195 میلیون یورو تسهیلات طرح های فاضلاب روستایی موثر شده و حدود 174 میلیون یورو از بانک توسعه اسلامی برای فاضلاب تهران تصویب شده است.

وی تصریح کرد: همچنین ردیف وامی برای فاضلاب شهرهای استان فارس، مازندران، گلستان، کرمان، کرمانشاه و آبرسانی به تنکابن جهت استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی ایجاد شده است.

۹ دی ۱۳۹۲ ۰۸:۲۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP