عضو کمیسیون صنایع و معادن بر ضرورت حمایت از تولید تاکید کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن بر ضرورت حمایت از تولید تاکید کرد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور استقرار توسعه پایدار در کشور، باید حمایت از تولید بخصوص تامین منابع مالی مورد نیاز تولیدکنندگان مورد توجه جدی قرار گیرد.

روح الله عباس پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با توجه به مشکلات فعالان اقتصادی در تامین منابع مالی برای تشکیل سرمایه ثابت و در گردش ضروری تولیدکنندگان، وزارت صنعت، معدن و تجارت ملزم است منابع مالی مورد نیاز آنها را تامین کند.

وی، گشایش اعتبارات ارزی برای حمایت بیشتر از تولیدکنندگان را ضروری دانست و گفت: با تسهیل گشایش اعتبارات ارزی، بازار کسب و کار در کشور رونق می گیرد و غوغاسالاری نیز به تدریج از حوزه تولید و کسب و کار خارج می شود.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ایجاد آسان سازی در دریافت تسهیلات توسط تولیدکنندگان تاکید کرد و گفت: نظام بانکی با ارایه راهکارهای مناسب، باید بستر پرداخت تسهیلات بانکی مورد نیاز تولیدکنندگان با نرخ سود پایین را برای فعالان اقتصادی فراهم کند.

وی با بیان اینکه سود 22 درصدی تسهیلات بانک های دولتی و 30 درصدی بانک های خصوصی مشکلات زیادی را بر تولید کنندگان تحمیل کرده است، گفت: این در حالی است که شرایط تحریم نیز در حوزه تامین منابع ارزی برای واردات ماشین آلات و مواد اولیه برای تولیدکنندگان مشکلات مضاعفی را بوجود آورده است.

۹ دی ۱۳۹۲ ۰۸:۲۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP