معاون وزیر راه و شهرسازی: شهرهای جدید را به بخش خصوصی می‌دهیم/ احتمال حذف برخی ثبت‌نامی‌های مازاد مسکن مهر

معاون وزیر راه و شهرسازی: شهرهای جدید را به بخش خصوصی می‌دهیم/ احتمال حذف برخی ثبت‌نامی‌های مازاد مسکن مهر
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس،معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: رویکرد جدید ما این است که شهرهای جدید را به بخش خصوصی بدهیم که بخش خصوصی نیز در این خصوص اقبال نشان داده است.

محسن نریمان با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: رویکرد ما این است که شهرهای جدید را به بخش خصوصی بدهیم تا در این شهرها اقدام به شهرک‌سازی و شهرک‌های دانشگاهی، علمی، توریستی بکنند.

وی ادامه داد: برای اینکه بخش خصوصی در شهرهای جدید حضور پیدا کند مصوبات شورای عالی شهرسازی را اخذ کرده‌ایم مطمئناً با این اقدام سرریز جمعیتی کنترل خواهد شد.

نریمان گفت: یک شهر جدید به نام تیس در کنار دریا در منطقه چابهار پیشنهاد شده تا واحدهای ویلایی در آنجا ساخته شوند بنابراین از هم‌اکنون اعلام می‌کنم که در این شهر ویلاسازی خواهیم کرد که مطمئناً اقبال مردمی در آن مشمول است.

* 16 هزار نفر بیشتر از سهمیه در شهرهای جدید ثبت‌نام کردند

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: در 14 استان کشور شهر جدید داریم که در 12 استان که دارای شهرهای جدید هستند مسکن مهر احداث شده است پس بنابراین در تمام شهرهای جدید مسکن مهر شروع نشده است.

وی ادامه داد: در کل در شهرهای جدید 416 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید در حال احداث است اما سهمیه ما 400 هزار واحد مسکونی است.

وی ادامه داد: اگرچه سهمیه ما 400 هزار واحد مسکونی است اما چون در ثبت نام کنترل نشد در برخی از جاها ثبت نام بیشتر شد به طوریکه حدود 16 هزار نفر بیشتر ثبت‌نام کردند.

نریمان تاکید کرد: قصد داریم تا این تعداد را پالایش کنیم بنابراین احتمال دارد این 16 هزار نفر به دلیل اینکه شرایط لازم را ندارند ریزش کنند بنابراین اگر حذف شوند جایگزینی برای آنها نخواهیم داشت.

به گفته وی در حال حاضر واحدهای مسکونی مهر به طور مستمر در شهرهای جدید 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما اگر بخواهیم متوسط بگیریم در برخی از شهرهای جدید حتی برخی از واحدهای مسکونی 90 درصد هم پیشرفت کرده‌اند.

نریمان گفت: 305 هزار واحد مسکونی در قالب تفاهم سه جانبه (مسکن مهر) احداث شده‌اند و 74 هزار واحد مسکونی به شکل تعاونی و 36 هزار واحد مسکونی به صورت خود مالکی در حال احداث هستند.

وی گفت: 166 هزار واحد مسکونی در شهرهای مسکونی به مرحله نازک‌کاری رسیده که از این تعداد 78 هزار واحد مسکونی را افتتاح کرده‌ایم و حدود 16 هزار و 376 واحد نیز با توجه به زیرساختهای آنها (آب، برق، گاز، فاضلاب) آماده هستیم که آنها را تحویل دهیم.

وی گفت: 72 هزار واحد مسکونی به دلیل اینکه انشعابات آب، برق، فاضلاب و گاز ندارند و باید دستگاه‌های دیگر خدمت رسان آنها را تامین کنند به دلیل نبود انشعابات واگذار نمی‌شوند.

به گفته وی، هزینه انشعاب آب،گاز،برق و فاضلاب پیشاپیش پرداخت شده است.

۹ دی ۱۳۹۲ ۰۸:۴۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP