تصویب نرخ 18 سنت برای خوراک پتروشیمی ها در کمیسیون صنایع مجلس

تصویب نرخ 18 سنت برای خوراک پتروشیمی ها در کمیسیون صنایع مجلس
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از خبرگزاری فارس در جلسه عصر امروز کمیسیون صنایع مجلس قیمت خوراک گاز واحدهای پتروشیمی به میزان 18 سنت برای سال 93 به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس پس از طی ساعت ها تحقیق و مطالعه توسط کمیسیون صنایع و معادن مجلس و مرکز پزوهش های مجلس شورای اسلامی درخصوص تعیین نرخ خوراک گاز واحدهای پتروشیمی بالاخره امروز بعد ازظهر پس از اتمام جلسه داخلی کمیسیون صنایع نرخ جدید خوراک گاز واحدهای پتروشیمی تعیین شد.

براین اساس پیشنهادات مختلفی در کمیسیون صنایع مطرح شد که این پیشنهادات از13 سنت شروع شده و برخی از نمایندگان و کارشناسان تا سقف 22 سنت را هم اقتصادی می دانستند که در نهایت 18 سنت برای هر متر مکعب خوراک گاز رای آورد.

اما نکته قابل توجه در این مصوبه کمیسیون، تخفیف 5 سنتی است که به واحدهایی که در بخش تکمیلی پتروشیمی وارد شوند اعمال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فارس تاکنون قیمت خوراک پتروشیمی ها به ازای هر متر مکعب 2.8 سنت بود که به دلیل آنکه عمده محصولات پتروشیمی های گازی  صادراتی است بنابراین از بابت ارزانی خوراک ، سود زیادی نصیب این بخش می شد که نوعی رانت برای واحدهای پتروشیمی با خوراک گاز بود.
۹ دی ۱۳۹۲ ۰۹:۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP