اتاق مبادلات ارزی ، محل تصفیه خوراک مصرفی واحدهای پتروشیمی

اتاق مبادلات ارزی ، محل تصفیه خوراک مصرفی واحدهای پتروشیمی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از آخرین مصوبات اخذ شده توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی حاکی است که وزارت نفت مکلف گردیده است که قیمت خوراک مصرفی واحدهای پتروشیمی بخش خصوصی و دولتی را بر حسب میزان فروش محصولات (داخلی - صادراتی ) بر اساس شرایطی محاسبه نماید.

بر پایه این گزارش ، در صورت صادرات محصولات تولیدی ، دریافت عین ارز قیمت خوراک توسط وزارت نفت یا عین ارز به بانک مرکزی از طریق اتاق مبادلات ارزی و سپس معادل ریالی آن به وزارت نفت پرداخت می گردد.

این گزارش در ادامه می افزاید : در صورت فروش محصولات تولیدی در داخل کشور معادل ریالی قیمت خوراک با نرخ اتاق مبادلات ارزی به وزارت نفت پرداخت می شود .

 

از آنجایی که تعیین قیمت خوراک واحدهای پتروشیمی و نحوه تسویه آن می تواند چشم انداز روشنی را برای سرمایه گذاری در  طرحهای این حوزه به ویژه در حوزه شرکتهای میانی پتروشیمی تعریف نماید که در طی سالهای دوران بهره برداری پیش بینی پذیر باشد ، این امکان برای حضور شرکتهای بخش خصوصی داخلی و خارجی در طرحهای پتروشیمی بهتر و شفاف تر خواهد بود.

 

 

 

۱۱ دی ۱۳۹۲ ۱۱:۵۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP