مدیرکل امور اقتصادی و دارائی آذربایجان غربی: روند سرمایه گذاری خارجی در استان صعودی است

مدیرکل امور اقتصادی و دارائی آذربایجان غربی: روند سرمایه گذاری خارجی در استان صعودی است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایسنا،سرکنسول ایران در ارزروم ترکیه گفت: شناساندن مزیت های موجود و مستعد سرمایه گذاری آذربایجان غربی برای جذب سرمایه گذاران خارجی ضروری است

غلامرضا قلیچ خان سرکنسول ایران در ارزروم ترکیه به همراه محمد ابراهیمی سرپرست دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه کشورمان در ارومیه، با حضور در دفتر حسین دبیری مدیرکل امور اقتصادی و دارائی آذربایجان غربی با وی دیدار و در خصوص راه کارهای تقویت و گسترش روابط و مناسبات اقتصادی و سرمایه گذاری بین آذربایحان غربی و ترکیه گفت و گو کردند.

در این دیدار دبیری در سخنانی از آمادگی مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان غربی برای افزایش سطح روابط دوجانبه در حوزه های اقتصادی و جذب سرمایه گذاران خارجی بالاخص سرمایه گذاران ترک خبر داد.

 وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و ترکیه دو کشور گره خورده در تاریخ روابط فرهنگی، تجاری، اقتصادی و گردشگری به شمار می روند و از گذشته های دور وجود روابط مستحکم فرهنگی و سیاسی موید این موضوع است.

وی در این دیدار ظرفیت و توانمندی ها کشاورزی، اقتصادی، زیرساختی، گردشگری، توریسم و معدنی  آذربایجان غربی و مشوق های قانون جذب سرمایه گذاری خارجی را برای سرمایه گذاری خارجی مستعد و چشمگیر دانست و خواستار همکاری و مساعدت کنسولگری ایران در ارزوم برای شناساندن این فرصت ها برای استان های شرق ترکیه شد.

 دبیری از برنامه مرکز خدمات سرمایه گذاری برای ایجاد تعامل بین فعالان اقتصادی استان و سرمایه گذاران ترک خبر داد و گفت: برای این منظور در فرصت ها و مناسبت های مختلف سعی می شود که هیئت های اقتصادی بخش خصوصی آذربایجان غربی و ترکیه بیش از گذشته با همدیگر تعامل و ارتباط داشته و زمینه برای بهبود مبادلات اقتصادی و مالی بین آنها مهیا شود.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان غربی با اشاره به مشارکت سرمایه گذاران خارجی در 11 طرح سرمایه گذاری آذربایجان غربی، روند سرمایه گذاری خارجی در استان را صعودی دانست و ابزار امیدواری کرد که این روند در ماه های آتی رشد بهتری داشته باشد.

قلیچ خان سرکنسول ایران در ارزروم نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد در دوره جدید، زمینه های همکاری و تبادلات اقتصادی و مالی آذربایجان غربی و ارزروم بیش از گذشته تقویت و افزایش یابد.

گفتنی است در این دیدار در رابطه با برگزاری همایش های منطقه ای سرمایه گذاری در داخل و خارج از کشور و نحوه شناسایی و جذب سرمایه گذاران ترک به آذربایجان غربی بحث و تبادل نظر بین طرفین صورت پذیرفت.

۱۴ دی ۱۳۹۲ ۱۱:۲۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP