روسیه برای همکاری در بخش انرژی ایران ابراز تمایل کرد

روسیه برای همکاری در بخش انرژی ایران ابراز تمایل کرد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از پرس تی وی،سفیر روسیه در تهران اعلام کرده است در صورت پیشنهاد شرایط مطلوب‌تر از سوی جمهوری اسلامی، کشورش تمایل دارد در بخش گازی و نفتی ایران سرمایه‌گذاری کند.


لوان جاگاریان روز جمعه (۱۳ دی) در مصاحبه با خبرگزاری اینترفکس گفت: «اگر  شرایط حضور برای شرکت‌های روسی در پروژه‌های استخراج نفت و گاز ایران مطلوب‌تر شود، به احتمال زیاد در آینده نه تنها حضور شرکت‌های سابق، بلکه دیگر شرکت‌ها را نیز شاهد خواهیم بود.»


بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران در اوت سال گذشته دستور بررسی قراردادهای نفتی بیع متقابل را با هدف مطلوب‌تر کردن آنها برای سرمایه‌گذاران خارجی احتمالی، صادر کرد.


بر اساس یک قرارداد بیع متقابل، دولت میزبان موافقت می‌کند که برای هر مقدار هیدروکربن تولیدی از سوی پیمانکاران مبلغی توافق شده را به آنان پرداخت کند.


جاگاریان نوامبر گذشته اعلام کرد که در صورت لغو تحریم‌ها بر ضد جمهوری اسلامی، شرکت‌های نفتی و گازی روسی تمایل خواهند داشت که در بخش انرژی ایران سرمایه‌گذاری کنند.


تحریم بر ضد بخش انرژی ایران در پی اتهامات بی اساس مبنی بر اینکه ایران در برنامه انرژی هسته‌ای خود به دنبال اهداف نظامی است بر جمهوری اسلامی تحمیل شد.


لوک اویل، دومین شرکت بزرگ نفتی روسیه اکتبر سال گذشته تمایل خود را برای شرکت در پروژه‌های نفتی و گازی ایران اعلام کرد.


گاتی سعدی الجبوری، نایب رئیس شرکت لوک اویل در بخش فعالیت‌های خارجی گفت: «اگر تغییری صورت گیرد، اگر محدودیت‌ها و تحریم‌ها برداشته شود، به طور حتم ما بسیار مشتاق خواهیم بود که به پروژه‌های (ایران) بازگردیم.»

۱۴ دی ۱۳۹۲ ۱۱:۴۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP