خدابخش تاکید کرد: جذب سرمایه گذاران خارجی تنها راه توسعه اقتصادی اردبیل است

خدابخش تاکید کرد: جذب سرمایه گذاران خارجی تنها راه توسعه اقتصادی اردبیل است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری مهر،استاندار اردبیل جذب سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف بویژه در حوزه صنعتی را تنها راه توسعه اقتصادی استان برشمرد.

مجید خدابخش بعد از ظهر شنبه در جلسه مشترک سرمایه گذاران خارجی و داخلی و مرکز خدمات سرمایه گذاری اردبیل افزود: به دلیل شرایط ناپایدار اقتصادی کشور در چند سال گذشته سرمایه گذاری داخلی دچار تزلزل شده و توان کافی برای رشد و توسعه اقتصادی را از دست داده است.

وی ادامه داد: بنابراین تنها چاره برای جبران این معضل بزرگ اقتصادی و اجتماعی جلب نظر سرمایه گذاران خارجی برای حضور موثر خود در منطقه که بی شک اشتغالزایی و شکوفائی و رشد سریع وضعیت اقتصادی استان را در پی دارد، می باشد.

استاندار اردبیل جلب و حمایت از سرمایه گذاری خارجی را مهمترین علت رشد اقتصادی کشورهای توسعه یافته دانست و تاکید کرد: برای توسعه منطقه، تغییر نوع نگرش دستگاه های اجرایی استان در خصوص فعالیت های سرمایه گذاران بخش خصوصی ضروری است.

وی خواستار تسریع در صدور مجوزهای لازم برای  فعالیت های بخش خصوصی در حوزه های صنعت، کشاورزی، معدن و واحدهای تولیدی  شد و متذکر شد: حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی یک اصل است و باید مدیران و کارشناسان با مطالعه و تمرین و تغییر دیدگاه ها و نگرش های محدودگرانه راه را بر توسعه همه جانبه منطقه هموار سازند.

خدا بخش اهداف برنامه پنجم توسعه را در راستای حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی عنوان کرد و یادآور شد: دولت برای حمایت از فعالیت بخش خصوصی در حوزه اقتصاد وارد میدان شده و فعالان این عرصه با استفاده صحیح از فرصت کم نظیر پیش آمده می توانند سهمی در راستای تحقق حماسه اقتصادی داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم نیازسنجی ها و مطالعات لازم از جمله درباره تامین مواد اولیه و وجود بازار فروش های قبل از آغاز طرح های بزرگ سرمایه گذاری تصریح کرد: برای ایجاد انگیزه بالا در فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری در استان، ریسک سرمایه گذاری های بخش خصوصی باید به حداقل ممکن برسد.

رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل نیز در این جلسه از تصویب و تشکیل مرکز خدمات سرمایه گذاری در استان ها بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و بنا به اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در جلسه هیئت وزیران خبر داد.

هاشم مظفری عنوان کرد: در این راستا سازمان امور اقتصادی و دارایی استان از نیمه دوم اردیبهشت امسال با هدف ایجاد پنجره ای واحد، محلی را با امکانات لازم برای استقرار نمایندگان دائمی دستگاه های عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری در نظر گرفته است.

۱۵ دی ۱۳۹۲ ۱۲:۵۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP