نایب رئیس خانه معدن خبر داد: تشکیل دبیرخانه جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بخش معدن

نایب رئیس خانه معدن خبر داد:  تشکیل دبیرخانه جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بخش معدن
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایسنا،نائب رئیس خانه معدن ایران از تشکیل دبیرخانه دائمی جذب سرمایه‌گذاری خارجی در این تشکل خبر داد و گفت: با ایجاد این دبیرخانه تلاش می‌کنیم با همکاری فعالان معدنی زمینه رفع قوانین دست و پاگیر و رشد جذب سرمایه‌گذاری را در معادن کشور فراهم کنیم.

محمدرضا بهرامن، با اشاره به برگزاری سی و دومین کنگره بین‌المللی علوم زمین در تهران از ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری گفت: پیرو بحث‌های کارشناسی انجام شده و صبحت‌های وزیر صنعت و معاون معدنی قرار شد روز ۲۷ بهمن که روز ابتدایی برگزاری کنگره علوم زمین است، به صورت ویژه به موضوع جذب سرمایه‌گذاری خارجی در معادن ایران اختصاص یابد که مشابه این کار در کشورهای دیگر نیز انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دوبی با وجود نداشتن هیچ‌گونه مواد معدنی توانسته به پایگاهی در منطقه در زمینه برگزاری همایش‌ فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن تبدیل شود، افزود: این کشور در واقع محیطی را ایجاد کرده که کشورهای منطقه در آن بتوانند مزیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری خود را در حوزه معدن ارائه کنند و سرمایه‌گذاران عرب نیز با تحلیل این فرصت‌ها و با استفاده از مشاوران بین‌المللی اقدام به سرمایه‌گذاری در این فرصت‌ها می‌کنند.

بهرامن با بیان اینکه با تشکیل دبیرخانه دائمی سرمایه‌گذاری در خانه معدن زمینه برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در معادن کشور فراهم می‌شود، عنوان کرد: ما باید این تصور را اصلاح کنیم که فقط شرکت‌های بزرگ باید در معادن ایران سرمایه‌گذاری کنند. این تصور درست نیست. باید از سرمایه‌گذاری که می‌خواهد فقط ۵۰۰ هزار دلار نیز در معادن ایران سرمایه‌گذاری کند حمایت کنیم.

نائب رئیس خانه معدن ایران با انتقاد از عدم حضور مسئولان دولتی در همایش‌ها و نمایشگاه‌های بزرگ خارجی در حوزه معدن اظهار کرد: این عدم حضور باعث شده تا کشورهای دیگر آشنایی دقیق و درستی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن ایران نداشته باشند. بخش خصوصی و دولت باید در نمایشگاه‌های معتبر معدنی از جمله همایش MENA Mining به صورت متمرکز حاضر شوند.

بهرامن با تاکید بر لزوم ترجمه قانون معادن و اصلاحیه آن به زبان انگلیسی جهت ارائه به سرمایه‌گذاران خارجی گفت:‌ سازمان نظام مهندسی معدن ایران با توجه به پایه‌ای که دارد می‌تواند متولی انجام این کار شود و هزینه‌های این کار را نیز ما متقبل می‌شویم.

نائب رئیس خانه معدن ایران با بیان اینکه قانون معادن باید شفاف شود تا دغدغه شرکتهای معدنی خارجی برطرف شود، توضیح داد: رسانه‌ها می‌توانند نقش تعیین کننده‌ای در شفاف سازی حوزه معدن و شناساندن مزیت‌ها و فرصت‌های این بخش به سرمایه‌گذاران خارجی داشته باشند.

انتهای پیام

۱۶ دی ۱۳۹۲ ۱۴:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP