نخستین کارخانه تولیدی صادرات مجدد در منطقه آزاد چابهار ساخته می شود

نخستین کارخانه تولیدی صادرات مجدد در منطقه آزاد چابهار ساخته می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،رییس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار گفت: با سرمایه گذاری یکی از ایرانیان مقیم خارج کشور نخستین کارخانه تولیدی صادرات مجدد در منطقه آزاد چابهار راه اندازی می شود.

ˈحامد علی مبارکیˈ با اشاره فعالیت ها و رویکرد جدید برای جذب سرمایه گذاران بومی منطقه و به ویژه صاحبان سرمایه در کشورهای همسایه و آفریقا افزود: در کمتر از یک صد روز از استقرار مدیریت بومی در دولت تدبیر و امید شاهد حضور سرمایه گذاران مختلف در منطقه هستیم.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: با توجه به استقرار سیستم تک پنجره سرمایه گذاری جهت تسهیل و تسریع در امر سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار کلیه مراحل ثبت و تحویل سوله در مدت زمان یک روز انجام شده است .

مبارکی ابراز اطمینان کرد: سازمان منطقه آزاد چابهار با توجه به موقعیت ویژه راهبردی و تجاری با تکمیل زیرساختها در آینده نزدیک به یکی از قطب های مهم اقتصادی کشور تبدیل خواهد شد که زمینه و بستر توسعه مناطق همجوار و به ویژه رفع بیکاری در شرق کشور را فراهم خواهد ساخت.

وی تاکید کرد: برای اینکه سرمایه گذار خارجی با آسودگی و اطمینان خاطر سرمایه اش را به منطقه بیاورد، دولت جمهوری اسلامی اصل و سود سرمایه گذاری را تضمین می کند و مدیریت بومی منطقه آزاد چابهار نیز بر اساس اعتقادات و باورهای دینی خود را ملزم به حمایت و امانت داری از سرمایه گذاران می داند.

به گزارش ایرنا مدیر عامل یک شرکت تولیدی پوشاک در یکی از کشورهای همسایه ایران نیز در دیدار از منطقه آزاد چابهار و در نشست با مدیرعامل این سازمان گفت: فاز اول سرمایه گذاری کارخانه بسته بندی پوشاک با سرمایه اولیه 5 میلیون دلار و 100 نفر اشتغالزایی مستقیم از هفته آینده راه اندازی می شود.

این سرمایه گذار بومی مقیم خارج کشور با بیان اینکه در زمینه بسته بندی و صادرات پوشاک در کشورهای چین، کره جنوبی و امارات دارای کارخانه­های بسته بندی پوشاک جهت صادرات به کشورهای آفریقایی و آسیای میانه است، تصریح کرد: درخواست تحویل سوله جهت راه اندازی فاز اول تولید داده شده و در کوتاهترین زمان و حداکثر در 10 روزآینده فاز اول راه اندازی می شود و با اختصاص و تحویل زمین جهت احداث کارخانه، در فاز بعدی زمینه اشتغال بیش از 300 نفر در منطقه آزاد چابهار فراهم می شود.

۱۶ دی ۱۳۹۲ ۱۵:۰۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP