وزیر اقتصاد : نگاه دولت ایران نسبت به همکاری با بانک توسعه اسلامی، مثبت و اثرگذار است

وزیر اقتصاد : نگاه دولت ایران نسبت به همکاری با بانک توسعه اسلامی، مثبت و اثرگذار است
در دیدار علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی با احمد محمد علی، رییس کل بانک توسعه اسلامی، که با حضور معاونین وزیر امور اقتصادی و دارایی ،معاون بانک مرکزی، رئیس پارک فناوری پردیس برگزار گردید، طیب نیا ضمن خوشامدگویی به رییس بانک توسعه اسلامی اظهار داشت : بانک توسعه اسلامی در سال جاری به صورت متوالی عالتیرین رتبه اعتباری (AAA )را کسب نموده است که امیدواریم بانک توسعه اسلامی به توفیقات بیشتری دست یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،طیب‌نیا  در ادامه با بیان اینکه انتخابات اخیر ایران منشاء تحولات زیادی در عرصه داخلی و بین‌المللی در حوزه‌های سیاست و اقتصاد بوده است، افزود : در شرایطی که روابط ایران با سایر کشورها در حال بهبود است، استراتژی ما این است که از این تحولات برای دسترسی بهتر به بازارهای مالی بین المللی  جهت تامین مالی پروژه‌ها بهره‌مند شویم.


وی در عین حال خاطر نشان کرد :  به عنوان سومین سهامدار در بانک، برنامه‌ریزی کرده‌ایم که روابطمان را با بانک توسعه اسلامی بیش از گذشته ارتقاء دهیم.


به گزارش خبرنگار ما ، وزیر امور اقتصادی و دارایی  در این نشست ضمن تشکر از حسن توجه محمدعلی رییس کل بانک توسعه اسلامی با بیان اینکه  نگاه دولت ایران نسبت به همکاری با بانک توسعه اسلامی، مثبت و اثرگذار می‌باشد،تصریح کرد : در شرایط موجود که پنجره جدیدی در عرصه بین‌المللی گشوده شده است، امیدورایم  همکاریهای متقابل ج.ا.ایران و بانک توسعه اسلامی گسترش یابد.


احمد محمدعلی رییس کل بانک توسعه اسلامی اظهارداشت  : بسیار خوشحالم که برای شرکت در شورای سیاستگذاری جایزه پیامبر اعظم (ص) در تهران حضور دارم و  باعث افتخار است که بانک توسعه اسلامی به عنوان یکی از اعضای هیات اجرایی جایزه مزبور انتخاب شده است و امیدوارم این جایزه که به ابتکار ایران  ایجاد گردیده از جایگاه و اهمیت بین‌المللی برخوردار شود و  بانک توسعه اسلامی از این جایزه حمایت می‌کند.


وی  در ادامه ضمن تشکر از تلاشها و حمایتهای جمهوری اسلامی ایران  در راستای کسب رتبه AAA  این بانک گفت: این موفقیتها بواسطه توجهات کشورهای عضو بویژه ایران می‌باشد که  حدود 10 سال است که بانک موفق شده رتبه مذکور  را بصورت ثابت هر ساله کسب نماید.


به گزارش  خبرنگار ما ، جایزه علمی و فناوری  پیامبر اعظم " (ص)  به ابتکار معاونت علمی و فناوری رییس جمهور به منظور قدردانی از نخبگان و برگزیدگان علمی سراسر کشور و اعطای جوایز لوح تقدیر به فعالان حوزه فناوری ایجاد گردیده است.


بر پایه این گزارش ،احمد محمد علی رییس بانک توسعه اسلامی که یکی از اعضای  حقوقی خارجی عضو شورای سیاست گذاری جایزه پیامبر اعظم (ص ) است به دعوت مشترک سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران  و معاونت علمی و فناوری رییس جمهور در راس  هیات همراه  در  این نشست حضور داشت.


به گزارش خبرنگار ما ،ایران با مشارکت در چهار دور افزایش سرمایه ، سومین سهامدار عمده بانک توسعه اسلامی و از برترین استفاده کنندگان از اعتبارات و تسهیلات مالی توسعه ای در بخش پروژه ای  و  تجاری می باشد.


 گفتنی است، اجرای برنامه های توسعه منابع انسانی  ازجمله مشارکت فنی و مالی در دوره های آموزشی کوتاه مدت و  سمینارهای تخصصی و نیز بهره مندی حداکثری از  بورسیه های تحصیلی مقاطع دکترا و فوق دکترای بانک  توسعه اسلامی در برترین دانشگاه های دنیا،  از جمله مهمترین کمکهای فنی دریافتی از بانک طی سالیان اخیر می باشد.


۱۶ دی ۱۳۹۲ ۱۵:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP