هیات کارآفرینان ایتالیا به تهران می آید

هیات کارآفرینان ایتالیا به تهران می آید
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،موسسه ایتالیایی ˈایسیامدˈ از سفر هیاتی متشکل از کارآفرینان و نمایندگان پارلمانی این کشور به تهران به منظور تقویت روابط موجود با جمهوری اسلامی ایران، خبر داد.

 هیاتی متشکل از کارآفرینان ایتالیایی به همراه گروهی از نمایندگان پارلمانی این کشور از روز چهارم تا هفتم بهمن ماه به ایران سفر می کنند.

مقامات دیپلماتیک ایتالیا و انجمن دوستی ایران و ایتالیا با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور، سفری چند بخشی برای کارآفرینان ایتالیایی درتهران از 24 تا 27 ژانویه ترتیب داده اند.

هدف از این سفر استفاده از موقعیت ایجاد شده در روابط میان ایران و جامعه بین المللی و استقبال از فرصت های جدید با ترویج مشارکت تجاری و تولیدی دراز مدت با طرف ایرانی اعلام شده است.

بر اساس این گزارش ، نمایندگان پارلمانی ایتالیا در این سفر علاوه بر دیدار با مقامات دولتی جمهوری اسلامی ایران از دیدارهای مورد علاقه کارآفرینان این کشور با نهادهای ایرانی نیز پشتیبانی خواهند کرد.

موسسه ایسیامد افزود: روابط میان ایران و ایتالیا چه از نظر اقتصادی و چه از نظر سیاسی رو به رشد است و رم هم اکنون نخستین شریک اروپایی تهران از نظر حجم مبادلات تجاری محسوب می شود.

بر اساس این گزارش ، سناتور ˈپیئر فردیناندو کازینیˈ رییس کمیسیون خارجی سنای ایتالیا به تازگی در راس هیاتی پارلمانی به ایران سفر کرد و پیشتر ˈاما بونینوˈ وزیر خارجه این کشور در تهران با مقامات کشورمان دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر خارجه ایتالیا پس از سفر به تهران به کشورهای اروپایی هشدار داد: پنجره نیمه باز ایران به هزار دلیل برای همیشه باز نمی ماند و برای همین عنصر زمان در گفت و گوی غرب با تهران اساسی و مهم است. غرب نباید آن فرصتی را که در زمان خاتمی از دست داد، تکرار کند و من این بار نسبت به آگاهی بیشتر در غرب از گشایش های ایران خوشبین هستم.

بونینو نخستین رییس دستگاه دیپلماسی در میان 28 کشور عضو اتحادیه اروپا محسوب می شود که پس از انتخاب دکترحسن روحانی رییس جمهوری جدید ایران به تهران سفرکرد.

۲۱ دی ۱۳۹۲ ۰۹:۰۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP