همکاری شرکت‌های ایرانی با خارجی‌ها رو به گسترش است

همکاری شرکت‌های ایرانی با خارجی‌ها رو به گسترش است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری مهر،رئیس شورای مدیریت جامعه مهندسان مشاور ایران گفت: با رویکرد اتخاذ شده در دولت، همکاری شرکت‌های ایرانی با شرکت‌های خارجی در زمینه های مختلف صنعتی، اقتصادی و اجرای پروژه های صنعتی، خدماتی، شهری و توسعه ای، رو به افزایش است.
هرمز رامینه افزود: با هدف مقابله با تحریم‌ها و تقویت توان صنعتی کشور، ضروری است دولت شرط حضور شرکت‌های خارجی در کشور را انتخاب شرکای ایرانی قرار دهد.

وی افزود: پس از توافقات ژنو، دو هیات اقتصادی از اتریش و ژاپن به کشور آمدند که جامعه مهندسان مشاور ایران به هیات‌های اقتصادی اعزامی در زمینه چگونگی مشارکت با شرکت‌های ایرانی و نحوه انتخاب این شرکت‌ها پیشنهادهایی را ارایه داده است.

رئیس شورای مدیریت جامعه مهندسان مشاور ایران گفت: شرکت‌های ایرانی در مجاورت شرکت‌های خارجی به شرط آنکه ابتکار عمل را کاملا به این شرکت‌ها واگذار نکنند، قادرند تاثیرپذیری مطلوبی داشته باشند که در بلند مدت فواید آن نصیب جامعه خواهد شد.

رامینه با تاکید بر نقش دولت در الزام شرکت‌های خارجی در انتخاب شرکای ایرانی، اظهار داشت: این الزام البته به معنای دخالت دولت در اقتصاد نبوده، چراکه با هرگونه دخالت دولت و نهادهای نظامی در اقتصاد مخالفیم.

وی ادامه داد: جامعه مهندسان مشاور ایران به عنوان بزرگ‌ترین تشکل غیردولتی اقتصادی که در 22 گروه تخصصی در زمینه های عمرانی، اجرایی و مدیریتی فعالیت دارد، آمادگی دارد تا شرکت‌های بر‌تر ایرانی را به سرمایه گذاران خارجی معرفی کند.

رئیس شورای مدیریت جامعه مهندسان مشاور ایران افزود: حضور پررنگ شرکت‌های ایرانی در تصمیم گیری‌های مدیریتی موجب می‌شود، حتی در صورتی که شرکت‌های خارجی تصمیم به خروج از کشور گرفتند؛ مانند اتفاقی که طی چند سال گذشته رخ داد- شرکت‌های ایرانی قادر به ادامه تولید بدون اتکا به شرکت‌های خارجی باشند.

وی، تقویت توان شرکت‌های ایرانی را از طریق پرداخت معوقات آنان از سوی دولت از اولویت‌های رفع مشکلات شرکت‌های ایرانی برشمرد و یادآور شد: تاخیر در پرداخت این معوقات از سه سال پیش تاکنون متاسفانه جایگاه این شرکت‌ها را به شدت مورد تهدید قرار داده است.

چهارمین کنفرانس بین المللی صنعت احداث و انرژی روزهای 30 دی و اول بهمن 1392 در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین المللی هتل المپیک برگزار می شود‌.
۲۱ دی ۱۳۹۲ ۱۲:۱۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP