ابراز آمادگی شرکت های اروپایی برای مشارکت در طرح های توسعه فولاد مبارکه

ابراز آمادگی شرکت های اروپایی برای مشارکت در طرح های توسعه فولاد مبارکه
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،برخی شرکت های اروپایی آمادگی خود را برای حضور در مجموعه فولاد مبارکه اصفهان و همکاری در اجرای هرچه سریع تر طرح های توسعه آن اعلام کردند.

ˈدامنˈ مدیرعامل شرکت ˈاس ام اس زیماگˈ در دیدار با مدیرعامل فولاد مبارکه آمادگی خود را برای حضور در مناقصه مربوط به نوردگرم دوم فولاد مبارکه اعلام و کپی اسناد مناقصه را دریافت کرد.


وی درباره تعهدات این شرکت در مقابل فولاد هرمزگان و تامین قطعات یدکی موردنیاز آن و همچنین توسعه هرمزگان بویژه طرح جامع و انجام بخشی از پرفورمنس و همچنین رفع مغایرتهای کارخانه دولومیت و فولادسازی فولاد هرمزگان بحث و تبادل نظر کرد و مقرر شد که کارشناسان این شرکت با حضور در فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان نسبت به انجام امور فوق اقدام کنند.


در این دیدار مقرر شد برای راه اندازی RHT (پروژه مربوط به تولید فولادهای مخصوص خودروسازی) در ناحیه فولادسازی شرکت فولاد مبارکه اصفهان همکاری لازم بعمل آورند.


همچنین مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت آلمانی ˈاتوتکˈ پس از بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه گفت: شرکت اتوتک بیش از صد سال است که در بخش موادمعدنی و فلزات فعالیت دارد و ساخت کارخانجات تولید کنستانتره و گندله سازی از اهم فعالیت های این شرکت است.


ˈوبرˈ افزود: بیش از 70 درصد ساخت کارخانه های گندله سازی جهان توسط این شرکت انجام شده و 35 سال است که در بازار ایران حضور دارد و در زمان تحریم ها مجوز فروش تکنولوژی به ایران را از اتحادیه اروپا دریافت کرده است.


مدیرعامل شرکت اتوتک با اشاره به اینکه در ساخت و راه اندازی واحد گندله سازی فولاد مبارکه همکاری داشته است، گفت:هدف از این بازدید در واقع بهینه سازی تجهیزات گندله سازی است چرا که شرکت فولاد مبارکه اصفهان راهکارهای بسیار خوبی برای بهینه سازی و افزایش ظرفیت گندله سازی اجرا کرده است.


وی اضافه کرد: بنابراین ما برای همکاری های درازمدت و راهبردی آماده هستیم چرا که کارخانه گندله سازی فولاد مبارکه اصفهان، بزرگترین واحد گندله سازی جهان است و یکی از معدود کارخانه هایی است که بسیار پاک و تمیز است.


وی ادامه داد: کارکنان بسیار مجرب و کارآزموده این واحد باعث شده است که ظرفیت چهار میلیون تنی گندله سازی این شرکت به 1/7 میلیون تن افزایش یابد بدون اینکه تجهیزی به این خط اضافه شده باشد.

وبر خاطرنشان کرد: شرکت اتوتک با همکاری فولاد مبارکه اصفهان می تواند با بهینه سازی تجهیزات و اضافه کردن چند تجهیز دیگر ظرفیت تولید گندله سازی این شرکت را بین 10 تا 15 درصد دیگر افزایش دهد.

بر اساس این گزارش، مصرف نسوز در ناحیه فولادسازی و نورد پیوسته در آذر امسال به میزان 16/9 کیلوگرم برتن مذاب رسید که نسبت به رکورد پیشین در مهر سالجاری 21/0 کیلوگرم بر تن مذاب و نسبت به میانگین ماهیانه 9/1 کیلوگرم برتن مذاب کاهش داشته است.


۲۲ دی ۱۳۹۲ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP