بخش خصوصی آماده اجرای پروژه‌های بین المللی است

بخش خصوصی آماده اجرای پروژه‌های بین المللی است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری مهر،دبیر انجمن شرکت‌های مهندسی و پیمانکار نفت، گاز و پتروشیمی گفت: شرکت‌های بخش خصوصی حوزه نفت و گاز ایران با داشتن توانائی های بسیار قوی ، آماده اجرای پروژه های بین الملی نفت و گاز و پتروشیمی جهان هستند.

محمد طاهری گفت: شرکت‌ها و پیمانکاران صنعت نفت و گاز کشور دارای پتانسیل های بالایی هستند که در صورت حمایت می توانند بزرگترین طرح و پروژها را در هر جائی اجرایی کنند.

وی اضافه کرد: در جریان بازدید نمایندگان سایر کشورها از نمایشگاه توانمندی شرکت‌های ایرانی در حاشیه اجلاس جی یی سی اف، اطلاعات لازم درباره چگونگی فعالیت بخش خصوصی در پروژه های صنعت نفت و شرح کاملی از توانمندی شرکت‌های ایرانی فعال در این پروژه ها به آنها داده شد.

وی تاکید کرد: امیدواریم در آینده این گونه ارتباطات برای تبادل تجارب و تخصص های شرکت‌های داخلی با شرکت‌های بین المللی فراهم شود و پیش بینی می شود با انجام این اقدام ها زمینه لازم برای صادرات خدمات و کالاهای ایرانی به سایر کشورها فراهم شود.

دبیر انجمن شرکت های مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی (اپک) گفت: امیدواریم با کمک وزارت نفت و بخش های دولتی زمینه لازم برای بخش خصوصی فعال در پروژه های صنعت نفت در صحنه های بین المللی نیز فراهم شود.

وی با تاکید بر این که انجمن شرکت‌های اپک با ١٧٢ شرکت عضو در عرصه های مهندسی و پیمانکاری رشته های مختلف صنعت نفت فعالیت می کنند، افزود: این شرکت ها در پروژه های مختلف صنعت نفت در کشورهای عمان، ونزوئلا و سایر کشورهای آفریقایی فعالیت می کنند.

طاهری ظهار امیدواری کرد که پس از برگزاری نشست وزارتی جی یی سی اف حجم مبادلات این شرکت های فعال در بخش خصوصی با دیگر کشورهای فعال در عرصه انرژی افزایش یابد.

وی گفت: با توجه به مذاکراتی که تاکنون با شرکت‌های فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی داشتیم، پیش بینی می شود پتانسیل خوبی برای گسترش حوزه فعالیت های شرکت های بخش خصوصی در حوزه بین المللی ایجاد شود.

چهارمین کنفرانس بین المللی صنعت احداث و انرژی ،روزهای 30 دی و اول بهمن 1392 در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی هتل المپیک برگزار می شود.

۲۳ دی ۱۳۹۲ ۱۵:۳۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP