یک مقام مسئول در سازمان سرمایه گذاری اعلام کرد: تسهیل ورود ارز سرمایه گذاران خارجی

یک مقام مسئول در سازمان سرمایه گذاری اعلام کرد:  تسهیل ورود ارز سرمایه گذاران خارجی
ابوالفضل کوده ای سرپرست دفتر سرمایه گذاری خارجی گفت : بر اساس ابلاغیه جدید بانک مرکزی ، که به کلیه بانک های کشور ابلاغ شده است سرمایه گذاران خارجی می توانند سرمایه نقدی خود را از طریق صرافی بانکها وارد نموده و تحت پوشش قانون حمایتهای قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به ثبت برسانند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، کوده ای در ادامه افزود : بر اساس راهکارهای جدید متخذه توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور تسهیل مشکلات ورود سرمایه خارجی و ثبت آنها تحت پوشش حمایتهای قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی،  بانکها مکلفند راسا نسبت به خرید ارز سرمایه گذاران خارجی و یا از طریق صرافی مربوطه اقدام نمایند و پس از تبدیل به ریال به نرخ روزانه ارز (اعلامی از سوی بانک مرکزی)، اطلاعات لازم برای ارائه پوششهای حمایتی را به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ارسال نمایند.


وی در عین حال خاطر نشان کرد : بدین ترتیب سرمایه گذاران خارجی می توانند با مراجعه به هریک از بانکها هماهنگی لازم جهت ورود ارز از طریق صرافی بانک مربوطه را به انجام رسانند.


به گفته وی ،  تاکنون ارز وارده از طریق صرافی ها قابلیت ثبت  تحت پوشش حمایتهای قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی را نداشته است که با تصمیم و ابلاغیه صدرالاشاره این امکان برای سرمایه گذاران خارجی فراهم گردید.


 لازم به ذکر است بر اساس تلاشهای صورت گرفته سازمان سرمایه گذاری در سالهای اخیر و تعامل دستگاههای اجرایی  جهت حل مشکلات سرمایه گذاران پیش بینی می شود  روند سرمایه گذاری مستقیم  خارجی  به جمهوری اسلامی ایران افزایش یابد.

۲۴ دی ۱۳۹۲ ۰۹:۲۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP