فرایند سرمایه گذاری در تبریز از 21 به هشت مرحله کاهش یافته است

فرایند سرمایه گذاری در تبریز از 21 به هشت مرحله کاهش یافته است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی فنی ایران به نقل از ایرنا،مدیر امور سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری تبریز از کاهش فرآیند سرمایه گذاری در این کلانشهر از 21 به هشت مرحله خبر داد.

بهرام نسیانی اظهار کرد: در گذشته یک سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در طرح های مشارکتی باید 21 فرآیند را طی می کرد تا به مرحله عقد قرارداد برسد و به دلیل خسته کننده و فرسایشی بودن این مراحل، فقط یک دهم از درخواست ها به عقد قرارداد منتهی می شد.

وی با بیان اینکه ماهیت حضور بخش خصوصی در طرح های مشارکتی، انتفاع است، افزود: سه اصل امنیت، منفعت و تکریم در امر جذب سرمایه گذاری باید لحاظ شود و سرمایه گذار علاوه بر احساس امنیت و منفعت باید از سوی کارکنان امور مشارکت مورد تکریم قرار گیرد.

نسیانی خاطرنشان کرد: امروز برای اینکه استان از نظر توسعه، از سایر استان ها عقب نماند باید 80 هزار میلیارد ریال جذب سرمایه شود، از این رو باید با همکاری تمام دستگاه ها، فرصت های سرمایه گذاری را در استان فراهم و از اقداماتی که منجر به تبدیل سرمایه گذار به سرمایه گریز می شود خودداری کنیم.

وی افزود: سرمایه گذار باید برای سرمایه گذاری با یک نهاد و یا سازمان سر و کار داشته باشد به همین منظور درب واحد سرمایه گذاری در سازمان امور سرمایه گذاری شهرداری ایجاد شده تا علاوه بر صرفه جویی در وقت، سرمایه گذار گرفتار مراحل اداری طولانی و خسته کننده نشود.

نسیانی همچنین از اقدام این سازمان به منظور ایجاد و راه اندازی اطلس مجازی سرمایه گذاری خبر داد و گفت: این سامانه به منظور کاهش حضور فیزیکی سرمایه گذار و همچنین استاندارد سازی فعالیت های سازمان در قبال سرمایه گذاران راه اندازی می شود که کارهای مطالعاتی آن در دست بررسی است.

وی گفت: به منظور جذب سرمایه بیشتر و همچنین توسعه موزون شهر باید طرح جامع سرمایه گذاری تدوین شود.

وی همچنین در خصوص طرح های مشارکتی و سرمایه گذاری مناطق بافت فرسوده شهری اظهار کرد: 10 درصد از بافت شهری تبریز در محدوده فرسوده واقع شده و به منظور احیا آن، در پنج بلوک گلستان، میار میار، خاقانی، خیام و چوخورلار بلوک بندی شده اند و برخی از این بلوک ها به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار شده و برای برخی از بلوک ها نیز طرح تفضیلی تعریف شده است.

نسیانی گفت: مخالف حرکت شتاب زده و هیجانی در امر سرمایه گذاری هستیم و معتقدیم باید مداوم و پیوسته در این زمینه حرکت کرد و با معرفی فرصت های سرمایه گذاری شهر تبریز، زمینه را برای حضور سرمایه گذاران فراهم کنیم.

امور سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری تبریز، مرداد ماه سال 1385 دایر شده و تاکنون 165 قرارداد سرمایه گذاری مشارکتی با بخش خصوصی داخلی و خارجی امضا و 95 فرصت سرمایه گذاری نیز آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.

۲۵ دی ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP