رئیس اتاق بازرگانی شیراز خواستار شد :لزوم جذب ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه‌گذاری در فارس

رئیس اتاق بازرگانی شیراز خواستار شد :لزوم جذب ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه‌گذاری در فارس
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: باید مقدمات جذب سرمایه‌گذاران ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری در استان فارس را مهیا کنیم.

 فریدون فرقانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز اظهار کرد:با توجه به سیاست‌های دولت جدید مقدمات اولیه برای جذب سرمایه در حال انجام است و در جذب سرمایه بیشتر امیدمان به ایرانیان خارج از کشور است.

وی افزود: خارجی‌ها برای سرمایه گذاری در ایران منتظر تعیین تکلیف وضعیت سیاست خارجی ما هستند و تا زمانی که در بحث سیاست خارجی مسائل به طور کامل حل نشود سرمایه گذاری خارجی با مشکل روبه‌رو است.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز با اشاره به پیشرفت‌های دولت در بخش سیاست خارجی و تعامل با دنیا در مدت کوتاه اخیر خاطرنشان کرد: در زمینه جذب سرمایه امید ما به ایرانیان خارج از کشور است و امیدواریم با جذب حداقل 10 درصد نقدینگی ایرانیان خارج از کشور تحولاتی در زمینه جذب سرمایه در استان ایجاد کنیم.

وی مشکل کنونی اقتصاد کشور را تورم، رکود و تحریم دانست و افزود: در بحث واحدهای تولیدی با مشکل گردش نقدینگی روبه‌رو بوده و سیاست انقباضی بانک‌ها سبب رکود واحدهای صنعتی و تولیدی شده است.

فرقانی گفت: زمانی که سیستم بانکی کمک‌های لازم را ارائه نمی‌کند، سرمایه در گردش برای تولید به راحتی در دسترس قرار نمی‌گیرد در نتیجه واحدهای تولیدی به سمت تعطیل شدن می‌روند و به طبع میزان کارفرمایان نیز کاهش می‌یابد که در اشتغال و تورم تاثیر بسیاری دارد.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز تصریح کرد: با توجه به ضرورت تسهیلات برای ادامه حیات کارگاه‌های تولیدی، توقع ما در پیگیری سیاست‌های انبساطی به جای سیاست‌های انقباضی است چراکه اجرای این سیاست‌ها سبب افزایش اشتغال و کاهش تورم می‌شود.


۲۵ دی ۱۳۹۲ ۱۰:۵۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP