مروی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران خبر داد: مشتریان نفتی در انتظار سرمایه گذاری در "صنعت نفت"

مروی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران خبر داد: مشتریان نفتی در انتظار سرمایه گذاری در "صنعت نفت"
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران،نایب رئیس کمیسیون انرژی گفت: با افزایش سرمایه گذاری خارجی و فعالیت در بخش های بالادستی صنعت نفت روند صادرات فرآورده های نفتی در کشور رونق می گیرد.

علی مروی ، با اشاره به اجرایی شدن توافق ژنو، اظهار داشت: اجرایی شدن این توافقات، روند صادرات نفت و فرآورده های نفتی و پتروشیمی ایران را تسهیل و باعث می شود که مشتریان نفتی در ایران سرمایه گذاری کنند.

وی با بیان اینکه کشور ما در سالهای گذشته مورد تحریم قرار گرفته و این خود عاملی برای کاهش رقابت بین تولیدکنندگان و سازندگان در حوزه نفت بوده است افزود: در آن زمان ما مشکلی در فروش نفت خام و مسایل مربوط به این صنعت روبرو بودیم به طور یقین اجرای توافقات ژنو سبب می شود که روابط تجاری با کشورهای اروپایی روان‌تر شود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای  اسلامی تاکید کرد: برای توسعه بخش بالادستی صنعت نفت به جذب سرمایه خارجی و انتقال دانش فنی نیاز داریم که این توافق راه را برای این اهداف مورد نظر هموار می سازد.

وی خاطر نشان کرد: با افزایش سرمایه گذاری خارجی و فعالیت در بخش های بالادستی صنعت نفت مانند اکتشاف و توسعه میادین مشترک، سازندگان و تولیدکنندگان داخلی نیز امتیازات خوبی را کسب خواهند کرد.

۲۸ دی ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP