شبکه خبری یورو نیوز: استقبال امارات از لغو تحریم ها علیه ایران

شبکه خبری یورو نیوز: استقبال امارات از لغو تحریم ها علیه ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از ایرنا،شبکه خبری یورو نیوز واقع در فرانسه از استقبال امارات متحده عربی از برداشته شدن تحریم ها علیه ایران خبر داد.

بنابر اعلام این شبکه، امارات متحده عربی با اعتماد به نفس، در جستجوی سرمایه گذاران ایرانی است و امیدوار است تحریم ها علیه این کشور لغو شود.

یورو نیز نوشت، این کشور واقع در حاشیه خلیج فارس که فشار می آورد تحریم های اقتصادی بین المللی علیه همسایه خود ایران کاهش پیدا کند ، امیدوار است از این رهگذر منتفع شود، علاقه مند به جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی ایران است.

امارات انکار می کند که اقتصاد این کشور به ویژه در دوبی از ناحیه حباب موجود در بازار مسکن در مخاطره قرار دارد.

عبدالله الصالح، معاون تجاری وزیر اقتصاد امارات به یورو نیوز گفت: این کشور یکی از بازارهای بسیار جذاب برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی است و بر اساس برآورد کنفرانس سازمان ملل متحد در زمینه توسعه و تجارت، امارات یکی از 10 کشور برتر جهان در زمینه جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2014 و 2015 خواهد بود.

وی افزود: هر کس نگران حباب بازار امارات باشد، فرصت سرمایه گذاری در این کشور را از دست میم دهد.

بروکسل و واشنگتن در صدد کاهش تحریم ها علیه ایران در مقابل بازرسی از تسهیلات هسته ای این کشور هستند.

بن راشد آل مکتوم، حاکم دوبی گفته است، همه از برداشته شدن تحریم ها علیه ایران سود می برند.

به گفته وی، تجارت میان امارات و ایران به طور چشمگیری به دلیل تحریم ها کاهش یافته است.ایران در گذشته یکی از شرکای اصلی تجاری امارات بود.آنها همسایه ما هستند و هر ثباتی برای منطقه چه در ایران و چه در کشورهای دیگر منطقه، نه تنها به امارات بلکه به اقتصاد جهان کمک خواهد کرد.

وی تاکید کرد: ثبات در منطقه، رشد برای آن و برای همه جهان به ارمغان خواهد آورد.

فراکویس شیناک، خبرنگار یورو نیوز گفت: به نظر می رسد با وجود تحریم ها، هنوز وابستگی های تاریخی اجتماعی و اقتصادی ین دو کشور شدید است.
۲۸ دی ۱۳۹۲ ۰۹:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP