دعوت از ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در البرز

دعوت از ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در البرز
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری مهر،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز با بیان اینکه مشکلات پایتخت به نفع استان مورد بهره وری قرار می گیرد، از ایرانیان مقیم خارج از کشور جهت حضور در همایش فرصت های سرمایه گذاری که بهار 93 برگزار می شود دعوت به عمل آورد.


مجید سریزدی در گفتگو با خبرنگار مهر از برنامه های معاونت عمرانی در بخش های مختلف گردشگری، توسعه راه ها و بودجه های عمرانی گفت.


وی بیان کرد:  در حال حاضر حدود 3 درصد راههای کشور و 17 درصد تردد خودروها در کل کشور از مسیر این  استان بوده و همین امر البرز را در جایگاه ویژه ای قرار داده است.


اتصال غرب تهران به شرق آسارا

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با بیان اینکه برنامه ویژه ای در بخش راه ها داریم، یکی از برنامه ها در توسعه راه ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: توسعه راه ها یکی از برنامه های اصلی ما به شمار می رود، در این راستا درصددآن هستیم تا از خطوط راه زمینی غرب تهران را در محور آسارا به جاده چالوس متصل سازیم.


وی افزود: با این اوصاف ظرفیت معادن و گردشگری نیز در تمامی مسیرها مورد استفاده خواهد بود.


سریزدی در ادامه با بیان اینکه تمامی سنگریزه های البرز از الماس است؛ گفت:  برای ما حتی چشمه های خروشان در پرورش آبزیان  نیز مورد استفاده خواهد بود.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز همچنین در بخش دیگری بهره برداری از پروژه ملی اتوبان همت را راهگشا در قفل ترافیک اتوبان کرج – تهران دانست و  گفت: بخشی از بزرگراه اتوبان همت به کرج تا قبل از تابستان سال 93 به بهره برداری خواهد رسید تا از این طریق اتوبان کرج – تهران پس از مدت ها نفس تازه کند.
 
وی در بخش دیگری به بودجه های عمرانی اشاره کرد و افزود: در شرایطی که کل کشور با کمبود بودجه های عمرانی مواجه است نگاه ما به بودجه های عمرانی کشور نخواهد بود؛ در این راستا ورود پول به بازار جایگزین بودجه های عمرانی خواهد شد.


سریزدی یادآور شد: نگاه توسعه ای مدنظر ما است و البته عمران مقدمه توسعه به شما می رود.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در ادامه بیان کرد: رویکرد ما نه تنها در بحث گردشگری که در کلیه بخش ها نگاه توسعه محور و در مسیر اهداف دولت تدبیر و امید است.


از مشکلات پایتخت به نفع توسعه استان بهره برداری می کنیم
معاون امور عمرانی استانداری البرز در ادامه با اشاره به طرح موضوع انتقال بخشی از مراکز اداری و سیاسی پایتخت دیدگاه خود را ارائه داد و گفت: مسائل و مشکلاتی نظیر؛ آلودگی، ترافیک و...که پایتخت با آن سالها دست به گریبان است؛ زمینه سازی خواهد بود تا به نفع استان و پایتخت مشکلات را برطرف سازیم.


 وی در ادامه  با اشاره به وسعت جغرافیایی و مساحت استان گفت: برای استان 3 میلیون نفری البرز بر اساس موقعیت جغرافیایی آن برنامه ریزی داریم.


سریزدی گفت: برخورداری سی و یکمین استان کشور از خطوط ریلی، مترو، فرودگاه و... این استان را در جایگاه ویژه ای قرار داده است که با برنامه ریزی جامعی می توان تمامی این ظرفیت ها را به فرصت هایی طلایی به نفع توسعه استان بکار گرفت.


برای هر شهرستان به تفکیک برنامه ویژه ای داریم
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در ادامه بیان کرد: جای جای استان البرز از ظرفیت های ویژه ای برخوردار است بنابراین به تفکیک در هر شهرستان برنامه ویژه ای داریم؛ به عنوان نمونه در شهرستان طالقان علی رغم جمعیت کم این منطقه با نگاه به وسعت و ظرفیت هایی که در حوزه سد آبی و اراضی حاشیه ای آن وجود دارد در بخش گردشگری فعالیت خواهیم داشت.


برپایی جشنواره های جنبی در هر شهرستان
وی افزود: در شهرستان نظرآباد نیز در بحث تولیدات انواع دام و طیور برنامه ریزی می کنیم.


سریزدی با بیان اینکه کلید واژه گردشگری در تمامی فعالیت و طرح ها مورد توجه ما خواهد بود؛ افزود: در کنار پرداختن به ظرفیت های هر بخش جشنواره ها و نمایشگاه های مرتبط با آن را نیز دایر خواهیم کرد تا از تمامی پتانسیل ها استفاده شود.


دعوت از ایرانیان مقیم از خارج کشور برای سرمایه گذاری در البرز

سریزدی از تمامی ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری به سی ویکمین استان کشور دعوت به عمل آورد.

 
وی از تمامی صاحبان صنایع، سرمایه گذاران و ایده پردازان خواست تا در همایشی که بهار 93 تحت عنوان " فرصت های سرمایه گذاری" در استان کلید می خورد حضور داشته باشند.


سریزدی گفت: ایرانیان خارج از کشور هر چند سرمایه مالی برای حضور نداشته باشند ایده ها و طرح هایشان به تنهایی برای ما سرمایه است.


وی افزود: حضور، علاقه و نگرش آنها به این استان خود مایه دلگرمی ما خواهد بود.۳۰ دی ۱۳۹۲ ۰۹:۵۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP