امضای تفاهم نامه همکاری سازمانهای سرمایه گذاری و گسترش و نوسازی صنایع ایران

امضای تفاهم نامه همکاری سازمانهای سرمایه گذاری و گسترش و نوسازی صنایع ایران
تفاهم نامه همکاری سازمانهای سرمایه گذاری وگسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) امضاء شد. به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد با اعلام این خبرافزود: در راستای تشویق و حمایت از سرمایه گذاران خارجی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشورمان ،این دو سازمان با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

 رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک اقتصادی گفت: با اجرای این تفاهم نامه ضمن کاهش هزینه ها در تجهیز منابع توجیه پذیری سرمایه گذاری افزایش می یابد.
بهروز علیشیری در مراسم انعقاد تفاهم نامه با سازمان گسترش و نوسازی با بیان اینکه امروزه برای ارزیابی سرمایه گذاری در یک کشور میزان منابع داخلی که اختصاص یافته بررسی می شود گفت: در نظر گرفتن محیط کسب و کار با توجه به رقابتی بودن فضای امروز از نکاتی است که برای جذب سرمایه گذاری خارجی باید مورد توجه قرارگیرد.


به گفته وی مدل سازی تامین منابع بین المللی نکته دیگر جذب سرمایه گذاری است که البته در این زمینه بسیار ضعیف هستیم.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه برای انجام پروژه های صنعتی و معدنی دولت باید بخشی از منابع را در اختیار پروژه قراردهد گفت: بین 30 تا 40 درصد از منابع از سوی بانک های توسعه ای تزریق می شود و 30 تا 40 درصد آن نیز از سوی منابع مالی بین المللی تجهیز می شود.
وی تاکید کرد: سازمان گسترش و نوسازی در کنار بنگاه های بخش خصوصی قرار خواهد گرفت و از آنجایی که یکی از مسوولیت های آن تجهیز منابع بین المللی مالی است می تواند وارد رقابت برای جذب سرمایه گذار خارجی شود.


علیشیری از جمله مفاد این تفاهم نامه را شناسایی ظرفیت در سازمان گسترش و نوسازی، پیوند زدن سرمایه ها با سرمایه های بخش خصوصی و هم افزایی نیروها میان سازمان گسترش و نوسازی و سازمان سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: کمیته مشترکی در سطح مدیران تخصصی پیش بینی شده تا هر سه ماه یک بار جریان پیشرفت کار اجرای تفاهم نامه را گزارش دهد.
رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی دو کارکرد اساسی این تفاهم نامه به منظور بالا بردن توجیه پذیری سرمایه گذاری را کاهش هزینه ها و تجهیز منابع عنوان کرد و گفت: با اجرای این تفاهم نامه قسمتی از دغدغه بخش خصوصی برای حضور در سرمایه گذاری رفع شده و بهره وری پروژه های سرمایه گذاری ارتقا می یابد.


۱۵ مهر ۱۳۸۸ ۱۹:۴۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP